Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Recykling w obiegu zamkniętym

Będąc zintegrowanym producentem, zajmujemy wyjątkową pozycję w całym cyklu życia naszych produktów.  

Wszystkie opakowania papierowe w 100% nadają się od przetworzenia, nie ma potrzeby wyrzucenia na śmieci nawet jednego pudełka. Wszystkie opakowania z
tektury litej i pudełkowej w ciągu 14 dni można zebrać, oczyścić, przetworzyć i ponownie wykorzystać do produkcji kolejnego pudełka. Jest to przykład prawdziwego cyklu zamkniętego.
  

Etapy cyklu

Produkcja papieru: nasze zakłady produkują papier z włókien pierwotnych i z włókien pochodzących z recyklingu. Włókna te pochodzą z naszych operacji odzysku, gospodarki leśnej oraz z zakupów zewnętrznych.

Produkcja opakowań: nasze zakłady opakowaniowe wytwarzają tekturę falistą i litą głównie z naszego własnego papieru. Z tektury produkuje się opakowania i
dostarcza klientom, którzy wykorzystują je do transportu, zabezpieczenia i promocji produktów w swoim łańcuchu dostaw.

Recykling: proces ponownego przetwarzania rozpoczyna się od zbierania zużytych opakowań (głównie od sprzedawców detalicznych), które są następnie sortowane i przekazywane do jednego z naszych zakładów w celu przetworzenia na papier.

W ten sposób zamykamy obieg.

Na każdym etapie cyklu nasze doświadczenie, wiedza i pasja pozwalają wytwarzać ekologiczne produkty w ekologiczny sposób. 

Powiązane linki

Włókna z odzysku