Tāpat kā daudzas citas tīmekļa vietnes, mēs izmantojam sīkdatnes un glabājam tās jūsu datorā. Šīs sīkdatnes izmanto, lai uzlabotu tīmekļa vietni un nodrošinātu jums individuālu servisu gan tīmekļa vietnē, gan izmantojot citus mediju līdzekļus. Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, skatiet mūsu „Sīkdatņu politiku”.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Enerģijas samazināšana Austrijas un Nīderlandes papīra ražotnēs

Atzīstot 20 gadu veiksmīgas enerģētikas pārvaldību, kā rezultātā ievērojami samazināts enerģijas patēriņš attiecībā ar ražošanu

Nettingsdorfer papīra ražotne (Austrija)

 

Pēdējos 20 gados, Nettingsdorfer ir izveidojusi starptautiski atzītu progresu enerģētikas pārvaldības jomā un ir identificējusi ievērojamu enerģijas ietaupījumu potenciālu, pateicoties rūpīgai ražošanas procesu analīzei.

Konsekventu uzlabošanu un optimizāciju rezultātā:

  • 50% samazināta fosilās bāzes CO2 emisija attiecībā uz ražošanu
  • Kaut gan papīra ražošana kopš 1990. gada ir pieaugusi par 69%, dzirnavas varēja panākt:
  • 32% lielu CO2 emisiju samazinājumu no fosilā kurināmā
  • Par 34% samazināt degvielas patēriņu uz tonnu saražotā papīra.

Šie uzlabojumi ir krietni lielāki nekā samazinājums, lai atbilstu Kioto un/vai Eiropas emisiju samazināšanas mērķiem.

Roermond papīra dzirnavas (Nīderlande)

1989.gadā, tika parakstīts līgums starp Holandes valdību un Holandes Papīra Asociāciju ar mērķi ietaupīt 20% no kopējās enerģijas uz tonnu saražotā papīra 1998. gadā. Šī vienošanās attiecās gan uz primārās enerģijas (kurināmā patēriņš) gan uz elektroenerģijas patēriņu . Mūsu Roermond dzirnavas pievienojās šai iniciatīvai.

Otrā vienošanās, kas attiecas uz primāro enerģiju, bija parakstīta starp abiem partneriem ar mērķi, lai Holandes papīra dzirnavas sasniegtu „paraug prakses” līmeni 2012. gadā.

 

Kopš 1989. gada dzirnavas ir ievērojami uzlabojušas savu energoefektivitāti attiecībā uz ražošanu, panākot:

  • 31% enerģijas patēriņa samazinājumu uz papīra tonnu
  • 32% CO2 emisiju samazinājumu uz papīra tonnu.

Enerģijas samazināšana Austrijas un Nīderlandes papīra ražotnēs