Kaip ir dauguma kitų tinklapių, mes Jūsų kompiuteryje naudojame slapukus (angl. cookies). Šie slapukai yra naudojami tam, kad geriau veiktų mūsų tinklapis ir tiek jame, tiek kitais kanalais, Jums būtų suteiktos labiau Jūsų poreikius atitinkančios paslaugos. Daugiau informacijos rasite mūsų "Slapukų politikoje".

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Plaušai

Pakuočių sprendimus siekiame kurti naudodami žaliavas iš neginčytinų šaltinių.

Todėl stebime naudojamų žaliavų kilmę įgyvendindami griežtą politiką – ją taikome visoms savo operacijoms ir tiekėjams.

Mūsų pakuotės iš esmės kuriamos iš popieriaus ir kartono, pagamintų iš pirminių ir perdirbtų plaušų, kuriuos taip pat gamina Smurfit Kappa.

 

Kas geriau aplinkai – perdirbti ar pirminiai plaušai?

Į šį klausimą atsakyti nėra paprasta.

Pirminių plaušų poreikis išliks visada, nes plaušų perdirbimas yra ribotas procesas. Plaušo, perdirbto septynis ar aštuonis kartus, pradinis ilgis sumažėja taip, kad likučiai iš esmės nebetinka procesui. Kai į procesą pateikiama naujų pirminių plaušų, perdirbimo procesą galima pradėti iš naujo.

Popieriui iš perdirbtų plaušų gaminti paprastai reikia daugiau iškastinės energijos šaltinių nei gaminant iš pirminių plaušų. Kita vertus, popieriaus gamybai iš pirminių plaušų reikia didesnio procesuose naudoto vandens valymo.

Perdirbtų plaušų naudojimas reiškia, kad turima medžiaga išnaudojama iki galo, o dėl to pirminius plaušus galima panaudoti tokiems pakuočių pritaikymo būdams, kuriems reikia konkrečių savybių.

Kas yra pirminiai plaušai?

Tai per cheminį procesą, kuriuo iš medienos pašalinamas ligninas, gaunama popieriaus masė. Tokiu būdu plaušus galima naudoti popieriui gaminti.

Kas yra perdirbti plaušai?

Perdirbti plaušai gaminami iš regeneruotų plaušų. Regeneruotais plaušais vadinamas prekybos vietų, pramonės bei paslaugų įmonių ir namų ūkių vartotojų nebenaudojamas popierius, kartonas, plaušinės medžiagos ir iš gamybos procese susidariusių atliekų gaunamos medžiagos.

Kas yra biologinė įvairovė?

Tai didelis gyvybės formų ir rūšių (floros ir faunos) skaičius ekosistemoje.

Biologinė įvairovė

Kolumbijoje ir Venesueloje turime ir valdome miškus.

Sužinokite daugiau

Pirminiai plaušai

Norėdami užtikrinti, kad visa mūsų naudojama mediena būtų tvarios kilmės, itin aktyviai bendradarbiaujame su tiekėjais.

Skaitykite daugiau

Perdirbti plaušai

Mūsų pakuotės popieriaus pagrindu daugiausiai gaminamos iš perdirbtų plaušų.

Sužinokite daugiau