Kaip ir dauguma kitų tinklapių, mes Jūsų kompiuteryje naudojame slapukus (angl. cookies). Šie slapukai yra naudojami tam, kad geriau veiktų mūsų tinklapis ir tiek jame, tiek kitais kanalais, Jums būtų suteiktos labiau Jūsų poreikius atitinkančios paslaugos. Daugiau informacijos rasite mūsų "Slapukų politikoje".

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

„Smurfit Kappa“ savo 8-je kasmetinėje tvarios plėtros ataskaitoje praneša apie padarytą didelę pažangą

​2015 m. birželio 15 d.

„Smurfit Kappa“ savo 8-je kasmetinėje tvarios plėtros ataskaitoje dar kartą pabrėžia savo nepaliaujamą įsipareigojimą didinti verslo vertę, užtikrinant tvarumą visose veiklos srityse. 

Tvarumas kiekvienoje ląstelėje” ataskaitoje pabrėžiamas „Smurfit Kappa“ susitelkimas į uždaro ciklo sistemos kūrimą ir įgyvendinimą, laikantis unikalaus įsipareigojimo savo produktams ir procesams naudoti tik 100 proc. tvarios kilmės pluoštą. Laikantis GRI 4 išsamių tvarumo gairių, užtikrinamas visiškas skaidrumas. 2014 m. padaryta pažanga penkiose naujai apibrėžtose strateginėse tvarumo srityse apima: 

  • Miškus -  Popieriaus gamyboje naudojama žaliava dabar yra gaunama pagal sertifikuotą kilmės patvirtinimo grandinę. 
  • Klimato kaitą - Išmetamas anglies dvideginio kiekis vienai pagamintai popieriaus tonai sumažintas 21,6 proc., siekiant tikslo 2020 m. sumažinti jį 25 proc. 
  • Vandenį - Organinių medžiagų kiekis vandenyje, sugrąžintame į aplinką iš popieriaus gamyklų, sumažintas 28 proc., siekiant tikslo 2020 m. sumažinti jį 33 proc.
  • Atliekas -  2014 m. dvylika iš 38 popieriaus gamyklų praktiškai nesiuntė atliekų į sąvartynus.
  • Žmones - 80 proc. darbuotojų dalyvavo pirmojoje visos bendrovės mastu surengtoje apklausoje „MyVoice2014“.
 

Kalbėdamas apie ataskaitoje pateiktus puikius veiklos rezultatus, „Smurfit Kappa“ grupės generalinis direktorius Gary McGann teigė:

„Didžiuojamės, galėdami pasakyti, kad tvarumas slypi kiekvienoje mūsų darbuotojų ir gaminių ląstelėje. Naudojamės tuo kaip objektyvu, per kurį žvelgdami susitelkiame į savo inovacijas, strategiją ir procesus.“

Tony Smurfit, grupės vykdantysis direktorius, tęsė:

„Toks veiklos būdas užtikrino nuoseklų verslo augimą ir ilgalaikę partnerystę su keletu iš labiausiai pasaulyje gerbiamų prekių ženklų. Kiekvieną dieną įrodome, kad mūsų veiklos būdas prisideda prie geresnio, tvaresnio pasaulio ir šviesesnės ateities kūrimo.“

Ataskaitoje pateikiama išsami naujausia informacija apie „Smurfit Kappa“ veiklos rezultatus penkiose svarbiausiose strateginėse srityse:

Tvaraus apsirūpinimo žaliavomis ir atsakingos miškininkystės plėtra

2014 m. „Smurfit Kappa“ gavo Kilmės patvirtinimo sertifikatą ir tai leido kaip standartą tiekti visas pakuotes klientams FSC® sertifikuotas. Visos popieriaus gamyboje naudojamos žaliavos dabar yra gaunamos pagal sertifikuotas Kilmės patvirtinimo grandines – daugiau nei 97 proc. pakuočių ir 92 proc. konvertavimo operacijų yra patvirtintos FSC® ir (arba) PEFCTM.*

Išmetamo anglies dvideginio kiekio mažinimas ir atsinaujinančių energijos šaltinių didinimas

2014 m. gegužę, po to, kai „Smurfit Kappa“ pasiekė savo pirminį tikslą iki 2020 m. sumažinti santykinį išmetamo anglies dvideginio kiekį 20 proc. lyginant su 2005m., buvo nustatytas naujas tikslas.  Naujasis tikslas yra iki 2020 m. sumažinti santykinį gamyklų sistemos išmetamo anglies dvideginio kiekį 25 proc., lyginant su 2005 m. Santykinis išmetamo iškastinio kuro anglies dvideginio kiekis 2014 m. sumažėjo 1,2 proc., lyginant su 2013 m., ir šiai dienai, lyginant su 2005 m., yra 21,6 proc. mažesnis.

„Smurfit Kappa“ taip pat teikia skaidrią informaciją savo klientams apie savo pakuočių gamybos poveikį anglies dvideginio kiekiui atmosferoje. Dėl šitos priežasties nuo 2011 m. pakuočių kūrimo programinė įranga „Innotools“ buvo papildyta galimybe išmatuoti atskirtų pakavimo produktų anglies dvideginio pėdsaką. Dabar bendrovė pridėjo naują „Innotools“ funkciją, leidžiančią klientams sekti jų pakuočių anglies dvideginio pėdsako mažėjimą bėgant metams. 

Mažinamas poveikis vandeniui 

„Smurfit Kappa“ yra įsipareigojusi iki 2020 m. trečdaliu sumažinti į aplinką iš gamyklų sugrąžintame vandenyje esančių organinių medžiagų kiekį, lyginant su 2005 m. ir šiai dienai, lyginant šiuos rodiklius, jau yra sumažinusi jų kiekį 28 proc.

Nuolatinės investicijos į vandens valymo įrenginius padeda „Smurfit Kappa“ veiksmingiau valyti panaudotą vandenį, dėl jų vanduo naudojamas efektyviau ir yra pakartotinai naudojamas gamybos procesuose.

Be to, kiekvienoje popieriaus ir kartono gamykloje „Smurfit Kappa“ vykdo rizikos vertinimus, padėsiančius kiekvienai gamyklai nusistatyti konkretesnius tikslus ir individualius veiklos gerinimo planus.

Atliekų, šalinamų sąvartynuose, mažinimas

2014 m. dvylika iš 38 „Smurfit Kappa“ popieriaus gamyklų praktiškai nesiuntė atliekų į sąvartynus. Taip pat „Smurfit Kappa“ pradėtas vykdyti sąvartynuose šalinamų atliekų vertinimo projektas, siekiant atrasti galimybes mažinti atliekas visuose vykdomuose procesuose ir sukurti konkrečius atliekų mažinimo tikslus.

Žmonės

Svarbiausias „Smurfit Kappa“ turtas yra joje dirbantys žmonės. Vykdant pirmąją visos bendrovės mastu surengtą apklausą „MyVoice2014“, visiems darbuotojams buvo suteikta galimybė išsakyti savo požiūrį į asmeninę savo darbo patirtį. Tokia galimybė buvo gerai priimta - dalyvavo net 80 proc. darbuotojų. Tai suteikia „Smurfit Kappa“ tvirtus pamatus ir toliau išlikti vieta, kurioje dirbti gera.

 

Klientų verslo vertės didinimas tvaria plėtra sudaro dalį „Smurfit Kappa“ strategijos „Open the future“. Šia strategija siekiama kartu su pažangiais klientais atverti galimybes, nepaliaujamai taikant savo patirtį, sumanumą ir ekspertines žinias.

Norėdami daugiau sužinoti apie „Open the future“, apsilankykite  openthefuture.info

"2014 m.  "Smurfit Kappa" tvarios plėtros ataskaita paruošta laikantis Visuotinės ataskaitų teikimo iniciatyvos gairių (GRI ) 4 išsamaus paskelbimo lygio.

„Smurfit Kappa“ savo 8-je kasmetinėje tvarios plėtros ataskaitoje praneša apie padarytą didelę pažangą