Kaip ir dauguma kitų tinklapių, mes Jūsų kompiuteryje naudojame slapukus (angl. cookies). Šie slapukai yra naudojami tam, kad geriau veiktų mūsų tinklapis ir tiek jame, tiek kitais kanalais, Jums būtų suteiktos labiau Jūsų poreikius atitinkančios paslaugos. Daugiau informacijos rasite mūsų "Slapukų politikoje".

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

2017 m. „Red Dot“ apdovanojimai

2017 m. balandžio 6 d.


„KarTent“ ir „Smurfit Kappa“ pelnė prestižinį pasaulinį apdovanojimą už inovatyvias aplinkai nekenkiančias palapines.

„KarTent“ ir „Smurfit Kappa“ sukurta inovatyvaus dizaino kartoninė palapinė buvo įvertinta tarptautiniuose „Red Dot“ apdovanojimuose. Konkursui pavyzdžius pateikė kūrėjai iš daugiau kaip 40 šalių. Aplinkai nekenkiantis „KarTent“ gaminys pateko į garbingų prizininkų gretas, kuriose taip pat puikuojasi „Apple“, „Dyson“, „Rolls-Royce“ ir „Samsonite“ kūriniai.

„KarTent“ sukūrė du jauni olandų verslininkai. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad vis dažniau festivalių lankytojai pasibaigus renginiui savo palapines palieka, tad kaupiasi atliekos, kurių didžiąją dalį sudaro neperdirbamos medžiagos. Olandų idėją paversti tikrove padėjo „Smurfit Kappa“, pasaulinė pakuočių popieriaus pagrindu lyderė. Bendro darbo rezultatas – 100 proc. iš kartono pagaminta aplinkai nekenkianti ir patogi naudoti palapinė.

 KarTentsmurfitkappa 2.jpg

Dėl efektyvaus dizaino ir tinkamai parinktų medžiagų kartotinė struktūra gali sugerti iki 400 proc. daugiau vandens, nei pati sveria. Ji išlieka stabili net ypač drėgnu oru – ši savybė praktiškai patikrinta pernai vykusiuose festivaliuose, kurių metu pliaupė lietus. Palapinių gamybos metu ypač efektyviai vartojama energija. Išskiriama du kartus mažiau anglies dioksido, nei gaminant įprastas palapines. Be to, panaudotą gaminį galima visiškai perdirbti.

Jan Portheine, vienas iš „KarTent“ įkūrėjų, sakė: „Muzika ir ekologija – sritys, kurios man išties rūpi. Tad norėjau, kad festivaliai mažiau kenktų aplinkai. Dirbdamas su „Smurfit Kappa“ galėjau įgyvendinti šią kone neįmanomą misiją. Sukūrėme visiškai unikalų gaminį. Be „Smurfit Kappa“ pagalbos nebūtume galėję šitaip ištobulinti „KarTent“. Labai didžiuojuosi „Red Dot“ mums skirtu apdovanojimu.“

Rezultatais džiaugiasi ir Arco Berkenbosch, „Smurfit Kappa“ inovacijų ir plėtros viceprezidentas: „Red Dot“ apdovanojimai skiriami tik geriausiems dizaino pavyzdžiams. Todėl labai džiugu, kad mūsų bendras darbas pelnė šį prestižinį įvertinimą. Tai jau septintasis mums skirtas „Red Dot“ komunikacijos dizaino apdovanojimas. Didžiuojamės kiekvienu iš jų. „Smurfit Kappa“ ypač vertina galimybes rasti sprendimus sudėtingiems iššūkiams. „KarTent“ – puikus pavyzdys, kad suderinus inovacijas ir tvarumą galima sukurti kai ką išties išskirtinio. „Van Dam“ gamyklos komandai bendradarbiavimas su „KarTent“ buvo puiki patirtis.“

Tai septintas kartas, kai „Smurfit Kappa“ sulaukė „Red Dot“ pripažinimo. Šešis komunikacijos dizaino apdovanojimus įmonė pelnė per pastaruosius dvejus metus. Šių metų apdovanojimą pelnęs produktas – „KarTent“ palapinė – bus eksponuojamas „Red Dot“ dizaino muziejuje Esene, Vokietijoje, kartu su kitais prizininkų kūriniais.

2017 m. „Red Dot“ apdovanojimai