Kaip ir dauguma kitų tinklapių, mes Jūsų kompiuteryje naudojame slapukus (angl. cookies). Šie slapukai yra naudojami tam, kad geriau veiktų mūsų tinklapis ir tiek jame, tiek kitais kanalais, Jums būtų suteiktos labiau Jūsų poreikius atitinkančios paslaugos. Daugiau informacijos rasite mūsų "Slapukų politikoje".

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Miškininkystė

Visos pakuotės popieriaus pagrindu gaminamos iš medienos plaušų, natūralių ir atsinaujinančių žaliavinių medžiagų.  

75% Smurfit Kappa grupėje naudojamo pluošto gaunama iš perdirbtų šaltinių ir tik 25% – tiesiai iš šviežios medienos.

Siekdami užtikrinti, kad visa į mūsų pirminės popieriaus masės fabrikus pristatoma mediena atitiktų aukščiausius etikos reikalavimus, taikome itin griežtus standartus. Sukūrėme nuolatinio medienos tiekimo būdą tiesiogiai pasitelkdami sodintinius miškus (kaip Lotynų Amerikoje) arba patikimų ir sertifikuotų tiekėjų tinklą (Europoje). Daugeliui mūsų fabrikų ir miškų operacijų taikomas saugomas grandinės sertifikatas (FSC arba PEFC), mūsų tikslas – 100% atitiktis.

Visa mūsų mediena gaunama iš kultivuojamų, o ne pirminių miškų. Popieriaus gamybai daugiausiai naudojame medieną, kuri netinkama kitiems pramoniniams taikymo būdams, ir tokiu būdu papildome kitą atsakingą medienos srities veiklą.

Mūsų mediena daugiausia gaunama iš trijų tipų šaltinių:

  • Miškų kirtimas – iš kultivuojamo miško išrenkami nesubrendę medžiai, kad likusieji galėtų augti, kol tinkamai subręs.

  • Subrendusių medžių viršūnės ir šakos (apvali mediena pateikiama lentpjūvėms).

  • Lentpjūvių atliekos (plokštės, pjuvenos ir dulkės) – nuo statybos iki medienos pramonės.

Norėdami maksimaliai efektyviai išnaudoti medieną, pasitelkiame nepanaudotas medžiagas, pvz., žieves, medžių likučius arba kelmus, ir gaminame biogeninę šilumą ir elektros energiją itin efektyviuose biomasės katiluose. Tai padeda patenkinti mūsų pirminės popieriaus masės fabrikų energijos poreikius, o kartu riboja iškastinio kuro keliamą CO2 taršą.

Mūsų tvarių išteklių politika atspindi mūsų etikos kodeksus, kuriuos taikome visiems tiekiamiems medienos produktams, nepriklausomai nuo to, ar ši mediena gaunama iš mūsų pačių miškų, ar perkama iš trečiųjų šalių tiekėjų. Ši bendra politika taikoma visose šalyse, kuriose dirbame:

Kolumbija

Didžiausias mūsų sodintinių miškų plotas yra Kolumbijoje. Jis apima 69 500 hektarų, kurių 64% yra komercinės paskirties, 31% ploto – saugomas gamtinis miškas, 5% priklauso infrastruktūrai.

Rūpinamės genetiniu savo sodinamų rūšių (pušų ir eukaliptų) tobulinimu, jų fitosanitarine apsauga ir gerąja daigynų bei miškininkystės praktika, kuri padeda didinti produktyvumą mažesniame žemės plote. Nenaudojami jokie genetiškai modifikuoti organizmai (Genetically Modified Organisms). Mūsų miškai Kolumbijoje nuo 2003 metų valdomi pagal Miškų valdymo tarybos (Forest Stewardship Council) sertifikuotą valdymo programą.

Venesuela

Mums priklauso 35 000 hektarų miškų: 60% – komercinės paskirties, 40% – gamtiniai rezervatai. Auginamų rūšių įvairovę komercinės paskirties sodintiniuose miškuose sudaro eukaliptai, pušys ir gmelinos. Jų dalis taip pat skiriama tyrimams ir plėtrai, pvz., miškininkystei, apsodintiems plotams valdyti, miškų apsaugai ir tyrimams.

Sodintiniai miškai Venesueloje dar nesertifikuoti, tačiau yra gana pažangūs gerosios praktikos atžvilgiu ir bus siekiama sertifikatų, kai leis vietinės aplinkybės.

Ispanija

Dirbame pagal tvaraus miškų valdymo sistemą, sertifikuotą pagal Miškų sertifikavimo patvirtinimo programą (Programme for the Endorsement of Forest Certification). „Central Forestal“ yra specializuota miškininkystės įmonė, kuri nuo 1968 metų rūpinasi santykiais su miškų savininkais, aprūpina mūsų fabrikus Ispanijoje ir regionines lentpjūves, kurios tuo pačiu metu tiekia savo šalutinius produktus į mūsų popierius fabrikus ir užtikrina Smurfit Kappa grupės principų laikymąsi. Jų saugos grandinė sertifikuota pagal PEFC ir FSC sistemas.

Prancūzija

Akvitanijos regiono pajūrinių pušų miško plotas apima 0,9 milijono hektarų. Kultivuojamas miškas priklauso privatiems savininkams. Jis valdomas tvariu būdu pagal PEFC ir FSC sertifikatus.

„Smurfit Kappa Comptoir du Pin“ yra specializuota miškininkystės įmonė, jau daugiau nei 60 metų bendradarbiaujanti su privačiais savininkais ir tyrimų institutais, kad pagerintų miškų konkurencingumą genetikos, fitosanitarinės apsaugos ir derliaus ėmimo metodų atžvilgiu.

Nuo 2010 metų „Smurfit Kappa Comptoir du Pin“ plėtoja šilumos ir elektros energijos gamybos iš kelmų veiklą.

FSC ir PEFC

​Mes pripažįstame ir naudojame 2 pagrindines tarptautines miškų sertifikavimo schemas: Miškų valdymo tarybos (Forest Stewardship Council) ir Miškų sertifikavimo patvirtinimo programą (Programme for the Endorsement of Forest Certification). Skaitykite daugiau