Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Spotřebitelský řetězec: udržitelné obaly dodávané lidmi a procesy

Ve společnosti Smurfit Kappa chápeme význam udržitelnosti ve všem, co děláme, a ve všem, co děláte. 

Každý den cítíme hrdost na to, že dokazujeme, jak naše způsoby práce v celém spektru našich činností přispívají k lepšímu využití světových zdrojů a k udržitelnější budoucnosti. Máme udržitelnost v každém vlákně - je zakořeněná jak v našich panenských, tak recyklovaných produktech, v našich procesech a především v našich lidech, kteří tvoří hodnotu napříč celým dodavatelským řetězcem. 

Nikde to není více viditelné než v našem ověřeném a certifikovaném přístupu ke spotřebitelskému řetězci. V celém životním cyklu obalových výrobků, od hotového výrobku dodaného do vašeho závodu nebo do rukou zákazníků v prodejně, až zpět ke svému původu v lese, jsou zaměstnanci Smurfit Kappa zárukou pro zajištění udržitelnosti v každé fázi - takže vy nemusíte.

Pět našich kolegů shrnuje důležitou úlohu, kterou hrají v cestě spotřebitelským řetězcem, a sleduje certifikovaný stav vašeho obalu až zpět ke zdroji:

Udržitelný obal zajištěn

Peter de Knop, Key Account Manager pro Smurfit Kappa Benelux:

“Výrobek doručen? Podívejte se na dokumenty, které s ním přišly. Všichni naši zákazníci dostanou průvodku a fakturu jasně označenou naším ověřeným "razítkem", což je zárukou, že náš výrobek pochází z udržitelných zdrojů ověřených v celém dodavatelském řetězci. A co víc, všechny naše výrobky jsou plně recyklovatelné, takže máte jistotu, že papír z vašeho obalu lze regenerovat a několikrát opětovně použít. Prodej certifikovaných, udržitelných výrobků naplňuje celou naši společnost nesmírnou hrdostí - a tím nás odlišuje od ostatních.”

Přeměna papíru na obal

Dave Senior, Operátor zvlňovacího stroje ve Smurfit Kappa Weston-super-Mare:

“Náš závod nepracuje s necertifikovaným materiálem. Na úvod se všechno zjišťuje a sleduje prostřednictvím našeho systému objednávek. Mí kolegové a já jsme také každoročně proškolení organizací FSC, abychom poznali a pochopili materiály, se kterými pracujeme; takže můžete mít jistotu, že lidé, kteří stojí za vaším výrobkem, vědí, s čím pracují. Naše školení a každodenní práce v rámci parametrů systému našeho spotřebitelského řetězce zvýšily naše povědomí o významu certifikovaného materiálu: má obrovský dopad jak na životní prostředí, tak na společnost.”

Regenerace a recyklace papíru

Alan Clarke, Compliance & Environmental Manager v papírenském závodě na recyklovaný papír Smurfit Kappa SSK ve Velké Británii:

“Naší surovinou je starý papír, který získáváme z recyklačních procesů společnosti Smurfit Kappa (post-spotřebitelský odpad), nebo odstřižků, které získáváme z našich zvlňovacích strojů (před-spotřebitelský odpad). Oba materiály jsou pečlivě sledovány a ve více než 90% případů pocházejí z certifikovaných zdrojů. Pro mě osobně náš přístup ke spotřebitelskému řetězci znamená, že minimalizujeme dopad na vyčerpání přírodních zdrojů; díky tomu jsem hrdý na to, že pracuji ve Smurfit Kappa.”

Odpovědné zajišťování zdrojů v papírnách

Ernst Kastner, Manažer pro nákup dřeva v papírenském závodě Smurfit Kappa Nettingsdorfer v Rakousku:

“Pokud nepřichází přímo z vlastní výsadby nebo z lesa vlastněného společností Smurfit Kappa, nakupujeme dřevo výhradně z certifikovaných lesů. Když dřevo vstupuje do papírny, náš systém pro plánování zdrojů provede kontrolu stavu certifikace a zabrání vstupu neidentifikovaných vláken do výroby. Jakmile víme, že vlákno je v pořádku a že ho můžeme použít, dokumentované informace o cestě suroviny tuto surovinu doprovází v celém procesu výroby papíru. Certifikační dokumentace, kontroly původu a nezávislé audity třetích stran zajišťují transparentnost našich procesů. Jako lesní inženýr v papírenském průmyslu, majitel malého pozemku v lese a jako otec, jsem vášnivým zastáncem výhod, které poskytuje certifikované lesní hospodářství, a to nejen environmentálních, ale také sociálních a ekonomických.”

Udržitelné lesní hospodářství

Yesid Sabogal, Operátor řetězové pily, který pracuje v kolumbijském certifikovaném lese vlastněném společností Smurfit Kappa:

“Certifikované lesy znamenají, že používáme specifické postupy pro udržitelnou ochranu a řízení lesa, stejně jako pro zachování bezpečnosti našich činností v lese. Vím, že je to pro naše zákazníky důležité, ale certifikované výsadby také vytváří pracovní místa pro okolní komunity, které jsme se zavázali podporovat.”

Zjistěte více

Zhlédněte naše 3 minutové video a dozvíte se více o významu spotřebitelského řetězce.