Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Voda

Vzhledem k tomu, že náš podnik je závislý na tomto přírodním zdroji, má pro nás dostupnost vody i dopad toho, jak vodu využíváme, zásadní význam.

Papírenský průmysl si převážně vodu půjčuje, místo aby ji spotřebovával. Zpracovávají se velké objemy vody, ale po vyčištění v moderních čističkách se více než 90 % použité vody vrátí do vodní soustavy, ze které byla vzata.

Dlouhodobý závazek

  • We have adopted the set of 2030 UN Sustainable Development Goals (SDGs) which were set out in September 2015.
  • The 17 goals including, life below water and clean water and sanitation, to end poverty, protect the planet, and ensure prosperity for all each have a specific target.
  • We will continue to contribute to realise these goals to be achieved over the next 15 years.

Dosavadní úspěchy

  • Completed mill-specific water risk assessments in eleven paper mills
  • We have reached a significant milestone in 2017, by reducing our water discharge chemical oxygen demand (COD) by 1/3 per tonne of produced paper, three years earlier than expected.

Podporujeme iniciativy na vytvoření „vodní stopy“ a norem pro vodní hospodářství. Na začátku roku 2011 jsme se přidali k síti Water Footprint Network, která stojí v čele tvorby takových norem. Přispíváme také k tvorbě udržitelné metodiky platné v našem odvětví a aktivně se této snahy účastníme.

Dlouhodobé závazky

Jsme zaměřeni na stálé zlepšování našeho postoje k udržitelnosti životního prostředí a plníme naše dlouhodobé závazky. 

Čtěte více

Nejnovější případové studie

Čtěte více