Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Odpad

​V rámci snahy využívat zdroje účinně se zaměřujeme na minimalizaci množství odpadu, který vzniká v našem výrobním procesu.

Ve všech druzích našich provozů jsme optimalizovali naše procesy.

Papírny vyrábějící z primárního vlákna 

Během procesu rozvlákňování, kdy se dřevo „vaří“ a přeměňuje na vlákna, se obnovují všechny vedlejší produkty vznikající v průběhu tohoto procesu:

  • chemické látky používané v procesu rozvlákňování se plně obnovují

  • z černého louhu, který tvoří organickou část „zbytků“ po vaření dřeva na vlákna, se stává biopalivo

Papírny vyrábějící z recyklovaného papíru 

Nevláknité látky získané při procesu recyklace celulózy lze obvykle využívat jako palivo v spalovnách pro výrobu energie, a to jak v našich papírnách, tak i mimo ně.

Zpracovatelské provozy  

Veškerý odpad tvořený odřezky, které vznikají, když se z papíru vyrábějí obaly, se sbírá a vrací zpět do našich papíren, aby se opětovně využil v podobě recyklovaných vláken.

Sekundární vlákna

Naše papírové obaly jsou z větší části vyrobené ze sekundárních (recyklovaných) vláken.

Čtěte více