Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Recyklace

Životní cyklus obalů začíná zpracováním primárních a sekundárních vláken, z nichž se vyrobí papír a lepenka, které se potom přepravují do zpracovatelských závodů. Tam se z nich již stávají obalová řešení z plné nebo vlnité lepenky.

 

Nesložené obaly se doručují do balicích a plnicích provozů zákazníků, kde se sestaví, naplní a použijí k přepravě, ochraně a propagaci zboží v celém dodavatelském řetězci.

Proces recyklace začíná, když se použité obaly opět zploští a sesbírají (zejména z maloobchodních prodejen), roztřídí a potom vrátí do našich papíren pro opětovné zpracování.

V roce 2010 77 % našich evropských a 70 % latinskoamerických zdrojů vláknitých surovin pocházelo z recyklovaných vláken.

Díky obnovitelným zdrojům a díky tomu, že koncový produkt je plně recyklovatelný, jsou obaly z papíru a lepenky velmi přátelské k životnímu prostředí.

Každý rok recyklujeme více než pět milionů tun použitého papíru.

4,3 milionů tun tohoto papíru pochází z Evropy a většinou je dodáván prostřednictvím systému společnosti Smurfit Kappa pro regeneraci a dodávky regenerovaného papíru. Více než 50 % latinskoamerických požadavků na primární vlákna získáváme v rámci našeho vlastního systému. V našem odvětví jsme tudíž na špici v oblasti recyklace vláken.

 

Recyklace

Nakupujeme a regenerujeme papír a lepenku jak od soukromých, tak veřejných organizací a vyvíjíme řešení recyklace, která splňují vaše přesné požadavky.

Čtěte více

Sekundární vlákna

Naše obalová řešení z papíru jsou z větší části vyrobena ze sekundárních (recyklovaných) vláken.

Čtěte více