Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Primární vlákna

​Velmi aktivně spolupracujeme s dodavateli, abychom zajistili, že všechno dřevo, které použijeme, bude udržitelného původu. Z tohoto důvodu implementujeme přísné politiky pro sledování původu dřevěných vláken a pro zajištění ochrany přírodních zdrojů.

Veškeré získávání dřeva je založeno na zásadách programů pro řízení lesů, které jsou v souladu s potřebami životního prostředí. Od roku 2007 se věnujeme programu certifikace spotřebitelského řetězce, přičemž prioritou byly zpočátku naše provozy, které pracují se dřevem.

Naše prohlášení o oblasti udržitelného lesnictví a politika v oblasti udržitelného využívání zdrojů popisují naše kodexy chování s ohledem na veškeré dodávky dřevěných produktů, bez ohledu na to, zda tyto dodávky pocházejí z našich vlastních lesů, nebo je kupujeme od dodavatelů třetích stran.

Uznáváme a využíváme dva hlavní mezinárodní programy pro certifikaci lesů: Forest Stewardship Council (FSC®) a Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) a také programy, které získaly celosvětové uznání ze strany rady PEFC. 

Smurfit Kappa a lesy 

V Kolumbii a Venezuele vlastníme a spravujeme více než 105 000 hektarů lesa. Tyto plantáže uspokojují prakticky veškeré požadavky na primární vlákna papíren v obou zemích.

Colombie

Náš největší zdroj dřeva – 69 500 hektarů lesních plantáží včetně 6 700 hektarů, které spravujeme. Od roku 2003 je systém řízení certifikován podle FSC® a kontroluje lesní plochy podle zásad udržitelného rozvoje.

Venezuela

Ve Venezuele vlastníme 35 000 hektarů.

Kvůli místním okolnostem ještě lesní plantáže ve Venezuele nemají certifikaci, ale jsou velmi daleko, pokud jde o osvědčené postupy.

Mezi hlavními druhy, které se v obou zemích pěstují, jsou odrůdy eukalyptu nejčastěji v našich lesích pěstujeme druhy Grandis a Urograndis.
 

Lesnictví

Veškeré naše dřevo pochází z kultivovaných lesů (namísto z přirozeného lesa). Pro výrobu papíru většinou používáme dřevo, které není vhodné pro jiné průmyslové aktivity a jednáme tedy jako doplňková aktivita k jiným zodpovědným činnostem v oblasti dřeva.

Čtěte více

Biologická rozmanitost

Tento výraz popisuje velké množství životních forem a druhů (flóra a fauna) v ekosystému.

Čtěte více

Recyklovaná vlákna

Recyklovaná vlákna se vyrábějí z regenerovaných vláken.

Čtěte více