Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Vlákna

Snažíme se vyrábět papírová obalová řešení pouze s využitím surovin z nekontroverzních zdrojů.  

Proto sledujeme původ používaných surovin tak, že implementujeme přísné politiky, které platí pro všechny naše provozy i dodavatele.

Naše obalová řešení se vyrábějí hlavně pomocí papíru a lepenky obsahující primární i recyklovaná vlákna, která také vyrábí společnost Smurfit Kappa.

 

Která vlákna jsou lepší pro životní prostředí – recyklovaná, nebo primární?

Na tuto otázku neexistuje snadná odpověď.

Primární vlákna budou zapotřebí vždy, protože recyklace vláken je omezený proces. Po sedmé nebo osmé recyklaci se délka vláken natolik zmenší, že se během výroby v podstatě vypláchnou. Při výrobě papíru se tedy musí použít i čerstvá vlákna a cyklus recyklace může začít znovu.

Výroba papíru z recyklovaných vláken je obvykle náročnější na energii z fosilních paliv než výroba z primárních vláken. Na druhou stranu výroba papíru z primárních vláken vyžaduje větší čištění užitkové vody.

Používání recyklovaných vláken znamená, že se již existující materiál používá znovu, aby se maximálně využil jeho potenciál, což nám umožňuje používat primární vlákna pro ty obalové aplikace, které vyžadují specifické vlastnosti.

Co jsou primární vlákna?

Celulóza je získávána chemickým procesem, který odstraňuje lignin ze dřeva. Výsledkem je to, že získané vlákno lze použít k výrobě papíru.

Co jsou recyklovaná vlákna?

Recyklovaná vlákna se vyrábějí z regenerovaných vláken. Regenerovaná vlákna označují papír, lepenku a vláknité materiály z maloobchodů, kancelářských budov a domovů po tom, co se přestanou využívat jako spotřebitelské předměty, a také materiál odkloněný z odpadního toku při výrobním procesu.

Co je ekologická rozmanitost?

Tento výraz popisuje velké množství životních forem a druhů (flóra a fauna) v ekosystému.

Bilogická rozmanitost

Vlastníme a spravujeme velké množství lesů v Kolumbii a Venezuele.

Zjistěte více

Primární vlákna

Velmi aktivně spolupracujeme s dodavateli, abychom zajistili, že všechno dřevo, které použijeme, bude udržitelného původu.

Čtěte více

Recyklovaná vlákna

Papírové obaly, které vyrábíme, jsou většinou založeny na recyklovaných vláknech.

Zjistěte více