Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Energie

Papírenský průmysl je náročný na energii. Navzdory tomu intenzita uhlíku v odvětví klesá díky rozsáhlému využívání bioenergie.

 

Naše úsilí zaměřujeme na snižování specifických druhů energií a snižování emisí skleníkových plynů, a to pomocí investic do energeticky efektivnějších systémů, jako jsou zařízení pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny (CHP) a alternativní energetické možnosti jako biomasa, a zvyšováním efektivity výroby.

Více než 60 % elektřiny, kterou v našich papírnách využíváme, se vyrábí pomocí metody CHP, což je nejúčinnějším způsobem převodu paliva, jako jsou biomasa, zemní plyn nebo uhlí, na elektřinu a/nebo teplo.

Biomasa, kterou používáme jako palivo, je obvykle tvořena zbytky z lesnického provozu, odpadem z pilařských závodů a/nebo dalšími zbytky dřevozpracovatelských činností

 

 

 

Kontrola uhlíkové stopy

Snažíme se zvyšovat množství použitých biopaliv - alternativa fosilních paliv - a zavázali jsme se trvale snižovat CO2 emise.

Zjistěte více

Nejnovější případové studie

Čtěte více