Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Snižování CO2

​Usilujeme o snížení emisí CO2 z fosilních paliv všude, kde je to možné. Podporujeme cíle pro snižování emisí definované ve směrnici o EU ETS po roce 2012.  

Zavázali jsme se snížit naše emise CO2 vzhledem k výrobě o 20 % v letech 2005 až 2020. 

Naše celková výroba energie pomocí biomasy se od roku 2009 zvýšila o 8 %. Tento pokrok je výsledkem našich nejnovějších investic do kotlů na biomasu v Evropě a Latinské Americe. Do těchto projektů budeme investovat i nadále, budou-li ekonomicky životaschopné. Snižování CO2 se postupně zohledňuje i v investičních rozhodnutích.

Interní studie, kterou jsme zahájili v roce 2010, k vytvoření přehledu všech (teoreticky) možných úspor energetických potřeb a emisí z fosilního CO₂ na závod, nyní pokryla všechny naše evropské a latinskoamerické papírny a bude uzavřena v tomto roce analýzou našich závodů na výrobu lepenky.
Celkový seznam příležitostí k úsporám energie a CO₂ vyplývajících z této studie vytvoří základ pro snížení investic souvisejících s energiemi a CO₂ v nadcházejících letech. Většina určených projektů ke snížení využívání energie a emisí z fosilního CO₂ je součástí větších investic, které budou provedeny v závislosti na své ekonomické uskutečnitelnosti.

Příklady projektů souvisejících se snižováním emisí CO2 je možné si přečíst v naší Zprávě o udržitelném rozvoji.

Nejnovější Sustainability Report

Čtěte víc