Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Biopaliva

​Pokud je to možné a ekonomicky schůdné, přecházíme od fosilních paliv k energii z obnovitelných zdrojů.

Zde je několik příkladů:

  • Švédsko – naše papírna v Piteå v roce 2007 nainstalovala kotel na biomasu
  • Kolumbie – papírna v Cali v srpnu 2009 nainstalovala nový kotel na černý louh
  • Francie – Cellulose du Pin uvedla v srpnu 2010 do provozu kotel na biomasu

Evropa

Výroba elektřiny pomocí kotle pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny (CHP), což je nejúčinnější způsob výroby elektřiny, během uplynulých let trvale roste. Jen v roce 2010 poměr kogenerace pro spotřebu elektřiny se v Evropě zvýšil o 4 % ve všech našich provozech.

Latinská Amerika

V Latinské Americe bylo zvýšení v roce 2010 ještě vyšší, protože míra vlastní vyrobené elektřiny vzrostla o 12 % díky novému regeneračnímu kotli v Cali (Kolumbie) a jeho další kapacitě pro výrobu elektřiny. Tento kotel je v provozu od roku 2009.

Snižování CO2

Usilujeme o snížení emisí CO2 z fosilních paliv všude, kde je to možné. Podporujeme cíle pro snižování emisí definované ve směrnici o EU ETS po roce 2012.

Čtěte více

Nejnovější případové studie

Čtětě více o případových studiích