Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Závod Žimrovice získal certifikát FSSC 22000 (Food Safety)

Food safety ve výrobním závodě Žimrovice

​25. května 2015

Na konci dubna 2015 úspěšně zvládl závod Žimrovice certifikační audit LRQA dle standardu FSSC 22000.

FSSC 22 000 je mezinárodní standard Food Safety vhodný již do certifikovaného integrovaného systému v Žimrovicích (kvalita dle ISO 9001, BOZP dle OHSAS 18001, životní prostředí dle ISO 14001), akceptovaný zákazníky, platnost certifikátu na 3 roky (1x ročně dozorový audit).

Nominovaný tým PBP (tým pro bezpečnost produktu) ve spolupráci s poradenskou firmou stanovil rizika v oblasti bezpečnosti produktu, provedl revizi a doplnění dokumentace tak, aby byly splněny požadavky normy. Viditelné změny nastaly ve výrobních prostorách:

  • nový systém řízených vstupů do výrobních prostor (čipové karty)
  • rozšíření deratizačního okruhu - venkovní, vnitřní pastičky, živolovky, el. lapače hmyzu, servisní smlouva s deratizační firmou
  • nastavení úklidu strojů a prostor - záznamy, odpovědnosti, označené úklidové prostředky a jejich umístění v celém areálu SKŽi
  • zkulturnění stavu na šatnách, svačinové místnosti i údržbě
  • pořízení pracovních skříněk s nářadím ke strojům dle standardu 5S
 

Vše v rámci systému Food Safety je o nastavení a dodržování pravidel pro prevenci toho, aby v průběhu výroby, skladování a dodávek našich produktů (krabic) nedošlo k jejich kontaminaci (znečištění).

Závod Žimrovice získal certifikát FSSC 22000 (Food Safety)