Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Smurfit Kappa vstupuje na brazilský obalový trh

4 ledna 2016​

Smurfit Kappa zakoupila dva integrované podniky vyrábějící papírové obaly, Industria de Embalagens Santana ("INPA") a Paema Embalagens, sídlící v Brazílii, za celkovou sumu přibližně 186 milionů EUR (805 mil. BRL).

INPA i Paema jsou soukromě vlastněné integrované podniky vyrábějící papírové obaly. Spolu vlastní tři závody na výrobu obalů z recyklovaného papíru s celkovou kapacitou 210.000 tun a čtyři provozy na výrobu vlnité lepenky zásobující severovýchod Brazílie, regiony Ria a Sao Paula a jih země. Čistá aktiva INPA a Paema byla k 30. září 2015 30 miliónů EUR (129 mil. BRL) a 6 miliónů eur (26 mil. BRL).

Velikost a poloha těchto provozů přinese Skupině vedoucí postavení v podobě největšího celo-regionálního dodavatele vlnitých obalů v Latinské Americe. SKG také posílí zmiňované dva podniky díky použití špičkových operačních systémů Skupiny, designu a inovačních schopností. Rozšíření globálního působení Skupiny zlepší její nabídku obalů pro nadnárodní firmy působící v celém regionu Severní a Jižní Ameriky.

Podniky dohromady zaměstnávají více než 1700 lidí a Skupina v současnosti očekává vytvoření synergie ve výši přibližně 6 miliónů EUR (28 mil. BRL) do konce roku 2017, primárně díky provozním zlepšením a optimalizaci dodavatelského řetězce po integraci podniků. Důsledkem toho by hodnota EV/EBITDA za rok 2015 po synergii měla vzrůst 6,3-násobně.

Transakce byla dokončena koncem prosince a okamžitě přinese nárůst zisku. Potřebná suma byla získaná z existující likvidity Skupiny a skládala se primárně z hotovostních zdrojů a vázaných úvěrových nástrojů.

Tony Smurfit, generální ředitel společnosti Smurfit Kappa, uvedl: “Jsme velmi rádi, že můžeme ohlásit akvizici společností INPA a Paema, díky které rozšíříme svoje působení na strategicky důležitý trh a navýšíme svou geografickou diverzitu a sílu. Těšíme se, že ve Skupině Smurfit Kappa přivítáme zkušené týmy. Jsme si jistí, že nám jejich odbornost a vysoce kvalitní základna aktiv poskytne silný výchozí bod pro vstup na brazilský trh a v pozici vedoucího celo-regionálního hráče v Latinské Americe ještě více zlepší naši nabídku služeb současným mezinárodním zákazníkům.”

Smurfit Kappa vstupuje na brazilský obalový trh