Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Smurfit Kappa Sustainable Development Report 2012

​21 June 2013

Společnost Smurfit Kappa vydává Zprávu o udržitelném rozvoji pro rok 2012

Dosažení úspěchu v závazku o certifikaci spotřebitelského řetězce dva roky před plánem

Zpráva podrobně popisuje pokračující pokrok v iniciativě Skupiny v oblasti udržitelného podnikání a podtrhuje přesvědčení společnosti Smurfit Kappa, že ziskový růst může být dosažen, když se zákazníkům poskytují inovativní a udržitelná obalová řešení, a to při zachování udržitelných obchodních praktik. Významný pokrok v certifikačním programu Skupiny spotřebitelského řetězce v roce 2012 vyústil v dosažení jednoho z dlouhodobých závazků udržitelného rozvoje v únoru 2013, tedy dva roky před plánem.

Gary McGann, výkonný ředitel skupiny, se vyjádřil: „Tato zpráva a dřívější dosažení jednoho z našich dlouhodobých cílů udržitelného rozvoje ještě názorněji ukazuje náš závazek vůči udržitelnosti a společenské odpovědnosti.

V roce 2013 budeme i nadále našim kapitálovým účastníkům názorně ukazovat, že naše cíle v oblasti udržitelnosti jsou dosažitelné, užitečné pro naše obchodování a ekonomicky realizovatelné. Udržitelný rozvoj je základním principem toho, jakým způsobem každodenně podnikáme, a i nadále se velmi snažíme, abychom prosadili praktiky managementu udržitelnosti napříč všemi našimi činnostmi. Udržitelnost se stala klíčovou hnací silou podnikání a je platformou pro diferenciaci na trhu.“

Zpráva o udržitelném rozvoji 2012 | Hlavní body

Certifikace spotřebitelského řetězce

  • Evropa: V únoru 2013 jsme byli svědky úspěšného zakončení tříletého certifikačního programu FSC® a/nebo PEFC® pro evropské zpracovatelské provozní činnosti a dosažení cílů v oblasti certifikace všech zpracovatelských závodů v Evropě, pro které je certifikace relevantní.
  • Latinská Amerika: Všechny provozní činnosti v Mexiku obdržely certifikaci spotřebitelského řetězce dle FSC®; tu samou certifikaci obdržely také integrované zpracovatelské provozní činnosti v Argentině..
  • Certifikované obaly: Dokončení evropského certifikačního programu také vedlo k certifikaci více než 90 % zpracovatelských provozních činností Skupiny, takže se podařilo dosáhnout prvního dlouhodobého závazku vůči udržitelnosti, a to dva roky před plánem.

Omezení CO₂ a omezení vypouštění COD (organického uhlíku)

Společnost Smurfit Kappa omezila své celkové meziroční fosilní emise CO₂ o 1,8 %, zatímco její celosvětový systém na výrobu papíru a lepenky omezil fosilní emise CO₂ o 3,1 % na tunu vyrobeného papíru a lepenky.

Společnost Smurfit Kappa omezila své celkové meziroční vypouštění COD (organického uhlíku) o 1,7 %, zatímco její celosvětový systém na výrobu papíru a lepenky omezil vypouštění COD o 4,7 % na tunu vyrobeného papíru a lepenky.

Investice do životního prostředí

Je pozoruhodné, že při snižování emisí CO2 byly dokončeny investiční projekty papíren Skupiny v Navaře ve Španělsku, v Mexico City a v Cali a Barranquille v Kolumbii.

Významné investice do zařízení na úpravu vody byly dokončeny v papírně Skupiny v Bernalu v Argentině (nové zařízení na úpravu vody) a v Anii v Itálii (rozšíření současného zařízení).

Kodex obchodního chování

Byl schválen nový kodex a spuštěna informační kampaň.

Udržitelné obaly

Nástroj Pack Expert se rozšířil o parametry životního prostředí a umožňuje zákazníkům změřit dopady jejich správy dodavatelského řetězce na životní prostředí.

Akvizice

OCCG (Orange County Container Group), získaná v prosinci 2012, je certifikovanou skupinou spotřebitelského řetězce, která je aktivní převážně v Mexiku a na jihu Spojených států, a dodává bednovou lepenku a zpracované vlnité produkty té samé škále zákazníků jako společnost Smurfit Kappa.

2012 Sustainable Development Report ke ztažení (PDF 3.9MB)

Tištěnou verzi je možné objednat na e-mailové adrese: sustainability@smurfitkappa.com

 

Smurfit Kappa Sustainable Development Report 2012