Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Společnost Smurfit Kappa dokončuje program certifikace CoC

4 March 2013


Po rozsáhlém tříletém programu certifikace je nyní společnost Smurfit Kappa schopna zajistit v celé Evropě certifikovaný spotřebitelský řetězec pro obaly. 

Společnost Smurfit Kappa, jeden z největších integrovaných výrobců papírových obalů na světě se závody v Evropě a Americe, s hrdostí oznamuje, že všechny příslušné obalové závody v Evropě mají nyní certifikovaný spotřebitelský řetězec. To je v souladu s dlouhodobým závazkem Společnosti o udržitelnosti a zahrnuje 19 evropských zemí, kde je společnost Smurfit Kappa přítomna, jmenovitě: Česká republika, Belgie, Dánsko, Francie, Itálie, Irsko, Litva, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Spojené království, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko. 

Tento ambiciózní program začal před více než třemi lety certifikací všech papíren vyrábějících z primárního vlákna, pokračoval certifikací všech závodů na zpracování recyklovaného papíru a byl zakončen certifikací všech příslušných provozů na výrobu obalů. Udělení těchto certifikátů je dokladem úsilí skupiny Smurfit Kappa zcela odpovídat programům Forest Stewardship Council (FSC) a Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) pro certifikaci spotřebitelského řetězce.

 

Díky těmto certifikátům může společnost Smurfit Kappa ujistit své zákazníky, že její obaly jsou vyráběny výhradně z udržitelných surovin. Původ balicích materiálů je nyní snadné zjistit a certifikovaný spotřebitelský řetězec zajišťuje, že do dodavatelského řetězce nevstoupil žádný neudržitelný materiál.

Tony Smurfit, COO společnosti Smurfit Kappa, poznamenává: „Dokončením programu certifikace spotřebitelského řetězce našeho celého papírenského systému, a stejně tak všech příslušných provozů na výrobu obalů v Evropě, ukazujeme na svůj závazek zásobovat zákazníky ekologickými obaly. Dáváme najevo naši ambici být vedoucím hráčem v každé oblasti našeho podnikaní, protože věříme, že certifikace spotřebitelského řetězce napříč celým řetězcem by měla být v našem průmyslovém odvětví standardem.“

Společnost Smurfit Kappa dokončuje program certifikace CoC