Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Smurfit Kappa oslavuje desetiletí na vrcholu v oblasti udržitelnosti

10 years HubSpot.jpg
 
 

18. května 2017


Společnost Smurfit Kappa je na dobré cestě k dosažení ambiciózních cílů udržitelnosti do roku 2020 podle desáté jubilejní Zprávy o udržitelnosti, která byla zveřejněna k dnešnímu dni.

V deseti letech od doby, kdy se začal formálně měřit dopad udržitelnosti, dosáhla společnost Smurfit Kappa plné certifikace Spotřebitelského řetězce za celý svůj dodavatelský řetězec surovin. Zároveň snížila emise CO2 o 23% a kvalita vypouštěné vody se zlepšila o 32%, což činí 25%, respektive 33%, z cíle stanoveného pro rok 2020.

Zpráva o udržitelnosti společnosti Smurfit Kappa, která měří meziroční zlepšení v pěti prioritních oblastech (lesnictví, změna klimatu, odpad, vodu a lidé), ukazuje, že tento obalový gigant dosáhl za posledních deset let také výrazného snížení množství odpadů odeslaných na skládku a investoval 60 milionů EUR do čistíren odpadních vod.

Společnost Smurfit Kappa rovněž slaví více než deset let investic do sociálních a vědeckých projektů s cílem podpořit obce, ve kterých působí. Více než 30 milionů EUR bylo investováno do projektů v různých oblastech lidské činnosti: od zajištění lepšího vybavení a herní terapie ve škole pro děti se zdravotním postižením v Itálii, až po spolupráci s kolumbijskými univerzitami za účelem studia a ochrany rostlin a živočichů v lesích patřících společnosti Smurfit Kappa.

Steven Stoffer, viceprezident skupiny pro rozvoj, odpovědný za udržitelnost v rámci Smurfit Kappa, řekl: "V porovnání s ostatními obalovými materiály je papír nejvíce udržitelným materiálem, a proto se udržitelnost nachází v samotné DNA naší společnosti. Tyto nejnovější výsledky jsou svědectvím o tom, jak každý jedinec ve společnosti Smurfit Kappa přispívá k dosažení našich ambiciózních cílů. Jsme hrdí na pokrok, kterého jsme dosáhli v uplynulém desetiletí, a jsme velmi potěšeni, že jsme se vydali na cestu k dosažení cílů udržitelnosti do roku 2020."

Klíčová zjištění ze zprávy z roku 2016 zahrnují:

Lesnictví

  • více než 90% obalů dodávaných zákazníkům je certifikováno Spotřebitelským řetězcem

Změna klimatu

  • snížení emisí fosilních CO2 na tunu vyrobeného papíru o 22,9% (oproti výchozím hodnotám z roku 2005)

Voda

  • v 11 papírnách bylo provedeno vyhodnocení rizik spojených s čistotou vypouštěné vody
  • snížení obsahu organických částic ve vypouštěné vodě o 31,9% (v porovnání s rokem 2005)

Odpad

  • snížení odpadů odeslaných na skládku o 13,3%

Lidé

  • BOZP: Snížení četnosti nehod, které způsobí pracovní neschopnost (LTA), o 10% v roce 2016
  • realizovalo se více než 1000 následných akcí, které byly výsledkem průzkumu mínění zaměstnanců (My Voice)
 

Pro stáhnutí zprávy za rok 2016 klikněte zde

Smurfit Kappa oslavuje desetiletí na vrcholu v oblasti udržitelnosti