Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

KarTent a Smurfit Kappa získali prestižní celosvětové ocenění za design výrobků za průkopnický stan šetrný k životnímu prostředí

​6. dubna 2017


KarTent a Smurfit Kappa obdrželi ocenění za inovaci v oblasti designu výrobků na mezinárodně uznávaných cenách Red Dot Awards za průkopnický stan z lepenky.

Ekologicky šetrný výrobek - KarTent - byl vybrán z účastníků z více než 40 zemí a řadí se vedle vítězů minulých ročníků, které zahrnují Apple, Dyson, Rolls-Royce a Samsonite.

KarTent byl vynalezen dvěma mladými nizozemskými podnikateli, kteří si všimli vzrůstající tendence u návštěvníků festivalů, kdy na konci akce opustí své stany a zanechají po sobě obrovské množství odpadu, většinou z nerecyklovatelného materiálu. Jako celosvětový lídr v oblasti papírových obalů Smurfit Kappa pomohla této dvojici přeměnit jejich vizi ve skutečnost tím, že vytvořila stan vyrobený 100% z lepenky, který je jak šetrný k životnímu prostředí tak pohodlný.

 KarTentsmurfitkappa 2.jpg

Díky působivému designu a použití materiálů je lepenková struktura schopna absorbovat ve vodě až 400% své vlastní hmotnosti a může udržet svou celistvost i za mokra, jak se ukázalo na některých loňských velmi deštivých akcích. Výroba je energeticky účinnější, do ovzduší se vypouští o polovinu menší množství oxidu uhličitého než při výrobě tradičního stanu, a po použití je tento stan zcela recyklovatelný.

Jan Portheine, spoluzakladatel KarTent, k tomu řekl: "Protože mám vášeň jak pro hudbu, tak pro životní prostředí, snažil jsem se najít způsob, jak učinit zážitek z festivalu šetrnějším k životnímu prostředí. Spolupráce se Smurfit Kappa umožnila splnění nemožného úkolu - vytvoření takovéhoto jedinečného výrobku. Nikdy bychom nevyužili plný potenciál stanu KarTent bez vstupu společnosti Smurfit Kappa a jsme nesmírně šťastní, že naše dílo bylo oceněno na Red Dot Awards."

Arco Berkenbosch, viceprezident pro inovaci a vývoj ve společnosti Smurfit Kappa, řekl: "Red Dot Awards dává ocenění za to nejlepší, co vzniklo v oblasti designu, takže je nám ctí, že tato spolupráce získala jednu z prestižních cen. Je vítaným přírůstkem k šesti již dříve získaným oceněním Red Dot Communications Design Awards. Nacházení řešení složitých problémů je příležitostí, kterou si ve Smurfit Kappa užíváme, a KarTent je ukázkovým příkladem toho, jak mohou inovace a udržitelnost společně fungovat za účelem vytvoření něčeho opravdu výjimečného. Náš tým v závodě Van Dam si opravdu užíval spolupráci s KarTent na tomto výrobku."

Toto je již posedmé, kdy společnost Smurfit Kappa získala ocenění Red Dot Awards, přičemž v posledních dvou letech získala šest ocenění Communications Design Awards. Letošní vítěz, KarTent, bude vystaven v muzeu Red Dot Design v německém Essenu mezi řadou dalších špičkových návrhů.

 

KarTent a Smurfit Kappa získali prestižní celosvětové ocenění za design výrobků za průkopnický stan šetrný k životnímu prostředí