Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Smurfit Kappa získala prestižní globální ocenění za design společně s nejlepším kreativním přístupem k řešení problémů ve své třídě.

6. listopadu 2015

​Smurfit Kappa obdržela prestižní ocenění Red Dot Award 2015 za své inovativní obalové řešení 'Protective Wings' (Ochranná křídla) navržené ve spolupráci se svým zákazníkem vyrábějícím technologie, společností Acer. Jeden ze 7 451 příspěvků do této soutěže v kategorii Komunikační design, chytré řešení navržené společností Smurfit Kappa pro přepravu zařízení Acer, porazil silnou konkurenci a získal celosvětově uznávanou pečeť kvality za design spolu s 568 jinými projekty.

Technologické společnosti často spoléhají na komplexní, vícedílné obaly se syntetickými složkami. Společnost Acer to chtěla změnit. Požádala Smurfit Kappa, aby nalezla způsob, jak vracet opravené tablety a laptopy svým zákazníkům jednoduchým, udržitelným způsobem. Rolf Krajcer, Smurfit Kappa Sarstedt, a Jolanta Mirowski, Smurfit Kappa Service, odpověděli inovativním designem nazvaným Protective Wings (Ochranná křídla). Vedoucím tohoto projektu byl Frauke Busch.

Nový obal Protective Wings je konstruován z jednoho kusu vlnité lepenky s certifikací FSC® a využívá speciální skládací křídla, která slouží jako nárazníková zóna, jež zvedá a chrání zařízení před volným pohybem během přepravy. Vnější strana vztyčeného obalu je minimalistická, ale její použití je rozmanité, protože se různé verze tohoto obalu hodí k přepravě celé škály různých zařízení, od laptopů po tablety a smartphony.

Jednoduché sestavování také znamená, že balící stroj může sestavit až 120 krabic na tablet za hodinu, třikrát více než předtím, přičemž se poškození způsobené při přepravě snížilo na nulu. Celkově používá o 36% méně materiálu a jeho výroba stojí méně než výroba předchozího obalu Acer.

"Udržitelnost a standardy vysoké kvality jsou pevně zakotveny v podnikatelské kultuře společnosti Acer.", řekl Wilfried Thom, Regionální manažer společnosti Acer pro Střední Evropu. "Ve spolupráci se Smurfit Kappa jsme vyvinuli vhodnou formu obalu pro přepravu vrácených výrobků, která nabízí inovativní design, udržitelné materiály a vynikající komfort. Spolu s obrovskou zpětnou vazbu od zákazníků je získání ocenění Red Dot Award za koncepci obalů zvlášť cenné uznání našeho neutuchajícího úsilí v oblasti udržitelnosti."

Boris Maschmann, generální ředitel Smurfit Kappa Germany, k tomu dodal: "Design Protective Wings je ukázkovým příkladem zdánlivě jednoduchého kusu obalu, který je výsledkem procesu spolupráce inspirované inovací a odbornými znalostmi. Je skvělé, že projekt Acer obdržel cenu Red Dot Award. Jsme nesmírně hrdí na to, že práce tohoto týmu byla uznána společně s největším talentem na kreativní design na světě."  

ProtectiveWings 

Kontakt

Maren Grohs
Smurfit Kappa
T: +49 (0)40 63659147
E: Maren.grohs@smurfitkappa.de

Smurfit Kappa získala prestižní globální ocenění za design společně s nejlepším kreativním přístupem k řešení problémů ve své třídě.