Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

CEO společnosti Smurfit Kappa získal od organizace RISI cenu Evropský CEO roku

​22. ledna , 2015


Gary McGann, CEO společnosti Smurfit Kappa, získal za rok 2015 po druhé za sebou cenu Evropský CEO roku, kterou udělují investiční analytici a portfolio manažeři, kteří se věnují evropskému a globálnímu průmyslu papíru a celulózy.

Tyto dvě po sobě následující ceny navazují na ocenění Nejlepší CEO v oboru za rok 2013, které pan McGann získal od časopisu Institutional Investor.
RISI je přední poskytovatel informací pro globální odvětví lesnických produktů a mezi kritéria ceny, kterou tato organizace uděluje, patří schopnost vést, vize a strategické úspěchy.

Během prvních devíti měsíců roku 2014 společnost Smurfit Kappa dosáhla meziročního růstu zisku před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 6 % a výjimečného růstu výnosů na akcii (EPS) ve výši 55 %. Tyto úspěchy jsou odrazem trvalých přínosů integrovaného obchodního modelu Skupiny, síly jejího mezinárodního portfolia podniků, trvalého úsilí o snižování nákladů a zásadně vylepšené kapitálové struktury.

Akvizice americké společnosti Bates Container za 158 milionů USD v říjnu 2014 navázala na předchozí akvizici společnosti, která se nyní nazývá Smurfit Kappa Orange County, a nedávné akvizice v Kolumbii a Dominikánské republice dále rozšířily působení Skupiny v regionu Severní a Jižní Ameriky. 

V prosinci 2014 zvýšily Moody’s Investors Service a Fitch Ratings úvěrový rating Skupiny na BB+ / Ba1, přičemž již v únoru 2014 provedla zvýšení organizace Standard & Poor’s.
V uplynulém roce společnost Smurfit Kappa také zahájila novou, na inovace zaměřenou globální značkovou strategii ‘Open the future’.  

Před nástupem do naší společnosti v roce 1998 byl pan McGann generálním ředitelem skupiny Aer Lingus Group a Gilbeys v Irsku. Gary McGann je předsedou společnosti Aon Ireland, členem správní rady společnosti Paddy Power Plc, členem správní rady společnosti Green REIT plc a členem správní rady organizace IBEC (Irská konfederace podniků a zaměstnavatelů). Je také členem ERT (Evropský kulatý stůl průmyslníků) a předsedou CEPI (Konfederace evropského papírenského průmyslu).

O organizaci RISI

RISI je přední poskytovatel informací pro globální odvětví lesnických produktů. Organizace spolupracuje s klienty, kteří produkují papír a celulózu, obaly, dřevěné výrobky, řezivo, biomasu, tenký papír a netkané materiály, a pomáhá jim činit lepší rozhodnutí. Organizace RISI má ústředí v Bostonu ve státě Massachusetts, ale disponuje dalšími pobočkami v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii.

Click here to visit our 'Open the future' microsite and see how our customers have worked in partnership with us to drive commercial success. 

CEO společnosti Smurfit Kappa získal od organizace RISI cenu Evropský CEO roku