Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Smurfit Kappa uspořádala obalovou konferenci

Ve svém závodě v Žebráce uspořádala Smurfit Kappa konferenci nazvanou Obalový den 2015

Akce se zúčastnilo 80 hostů, kteří si přijeli rozšířit obzory ve 2 hlavních nosných tématech:

  • obalové trendy
  • fungující reálné aplikace

 

V rámci trendů v obalovém průmyslu se hosté dozvěděli nové poznatky z oblasti chování spotřebitelů a způsoby jak ovlivnit jejich rozhodování přímo u regálu (Shopper Marketing). Myšlení a soustředěnost nakupujících v okamžiku rozhodování prochází v posledních letech zásadními změnami a je potřeba na ně reagovat správným využitím sekundárního obalu.

Jedinečná studie porovnávající konvenční a digitální tiskové metody (Flexo vs. Digital) zaujala svou upřímností – digitální tisk bude hrát v budoucnu rozhodně významnou roli, ale masová výroba je stále spojena s technologickými úskalími, které je třeba dořešit. Konvenční flexotisk, se ale také inovuje, což dokazují výsledky a tisky s pomocí technologie BluTopia.

Z fungujících aplikací byly představeny projekty týkající se:

  • úspory nákladů
  • podpory prodeje

Hosté měli možnost se seznámit a fyzicky vyzkoušet nejzajímavější konstrukční řešení z posledního období a přesvědčit se o dopadech těchto projektů na snižování nákladů u B2B zákazníků nebo posílení prodeje u zákazníků z B2C sektoru. Všechny pak svorně zaujala případová studie a její dlouhodobé výsledky na poli kontinuálního snižování nákladů v dodavatelském řetězci – díky svému know-how dokáže Smurfit Kappa jednorázově snížit náklady až o 26% a následně systematickou prací až o dalších 10% po každém auditu.

Vylepšením obalu pouhou modifikací konstrukce s využitím znalosti trhu a chování nakupujících a následným zvýšením viditelnosti v regále dokážete pozvednout prodeje minimálně o 5% ihned bez dalších promočních / marketingových nákladů.  

 

Navíc, u Smurfit Kappa, můžete na trh vstupovat s již ověřenou a kvantifikovanou reakcí reprezentativního vzorku cílové skupiny.

V rámci této konference Smurfit Kappa oznámila, že v České republice instalovala první online tiskový stroj, který je postaven na principu „late-stage-differentiation“, tedy instalace tisku na konci balící linky zákazníka. O tuto aplikaci byl veliký zájem, protože je revoluční a přitom relativně dostupná.

Dále Smurfit Kappa uvedla v České republice nový projekt Shelf Smart. Tento koncept řeší viditelnost výrobku v regálech, je postavený na kombinaci empirických znalostí, softwarových nástrojů a nejnovějších online technologií. Výsledky jsou skutečně velmi povzbudivé.

Na závěr si hosté měli možnost projít Experience Centrum regionu Střední Evropa, prohlédnout vysoce efektivní výrobu certifikovanou ISO 9001,14001,18001, FSC®/PEFC včetně posledních investic zaměřených na zvýšení produktivity a automatickou detekci vadných kusů.

Contact
Jan Kaprhál
Smurfit Kappa
T: 724 352 297
E: jan.kaprhal@smurfitkappa.cz

Smurfit Kappa uspořádala obalovou konferenci