Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Společnost Smurfit Kappa dostala devět nominací na ocenění PPI za rok 2013

​23.října 2013

Nominace na ocenění PPI svědčí o odhodlání společnosti Smurfit Kappa v oblasti udržitelnosti

Společnost Smurfit Kappa, jeden z největších integrovaných výrobců papírových obalů na světě, se závody v Evropě a v Severní a Jižní Americe, obdržela devět nominací v šesti kategoriích v rámci ocenění Pulp & Paper International („PPI“) Awards za rok 2013. Takový počet nominací ve více než jedné kategorii jen potvrzuje pozici skupiny jako předního hráče v globálním odvětví výroby papírových obalů.

Gary McGann, výkonný ředitel skupiny, se k nominacím vyjádřil: „Jsem velmi hrdý na všechny, kdo byli letos ve společnosti Smurfit Kappa nominováni na ocenění PPI. Tyto konkrétní nominace jsou dokladem našeho odhodlání v oblasti udržitelnosti a sociální odpovědnosti při jednání s našimi zákazníky, dodavateli, zaměstnanci a obcemi a ve vztahu k širšímu prostředí. Kultura zaměřená na udržitelnost je rysem všech našich provozů a tyto nominace potvrzují odhodlání našich zaměstnanců po celém světě.“


Ocenění PPI Awards 

Ocenění PPI Awards byla zahájena v roce 2009 a jsou jedinými globálními oceněními, která mají vyjádřit uznání za úspěchy společností, papíren a jednotlivců v odvětví celulózy a papíru. Vítězové za rok 2013 budou oznámeni v prosinci.

 


Mezi nominacemi, které společnost Smurfit Kappa obdržela, jsou:

Ocenění | Environmentální strategie roku – Zpracovatelská divize v Mexiku

  • Společnost Smurfit Kappa Mexico vypracovala komplexní program pro životní prostředí a udržitelnost, který vede ke snížení dopadů na životní prostředí a zaměření na lidi a sociální přínosy pro místní obec.

 
Ocenění | Environmentální strategie roku – Piteå (Švédsko)

  • Společnost Smurfit Kappa Kraftliner Piteå je nominována za svou strategii, která je „nejlepší ve své třídě“. Piteå vyrábí kraftový papír prakticky bez fosilního CO2, a díky tomu je produkt této společnosti udržitelnou volbou.

Ocenění | Biostrategie roku – Roermond (Nizozemsko)

  • Společnost Smurfit Kappa Roermond vyvinula jedinečný proces, který umožňuje přeměňovat spalitelný odpadní materiál na přibližně 15 000 tun vysoce kalorifických (bio) palivových pelet (Rofire®), což vede ročně k úspoře přibližně 20 000 tun emisí fosilního CO2.

Ocenění | Biostrategie roku – Piteå (Švédsko)

  • Společnost Smurfit Kappa Kraftliner Piteå je průkopníkem ve využívání biomasy. Během let se tento závod velmi intenzivně věnuje výzkumu ekologických technologií a mimo jiné vyvinul proces, který umožňuje využívat ve vápenkách pouze piliny, což je jedinečné. 

Ocenění | Ocenění za efektivní využívání vody – Wrexen (Německo)

  • Společnost Smurfit Kappa Wrexen je nominována za uzavření cyklu technologické vody v závodu udržitelným a efektivním způsobem. Cílem bylo nejen dosáhnout snížení spotřeby čisté vody, ale také mnoho dalších provozních a procesních aspektů.

Ocenění | Pokroky v inovacích udržitelných obalů – zmrzlina Thiriet (Francie)

  • Obal na zmrzlinu Thiriet, který vyvíjela společnost Smurfit Kappa společně se zákazníkem, odpovídá přísným požadavkům potravinářského průmyslu. Tento nový monomateriálový obal úspěšně nahrazuje obal, který se skládal z více materiálů. Nové řešení se snadněji recykluje a má nižší uhlíkovou stopu ve srovnání s předchozím řešením.

Ocenění | Pokroky v inovacích udržitelných obalů – opětovně použitelný box na květiny (Nizozemsko)

  • Box na květiny TwindiGo je odpovědí společnosti Smurfit Kappa na poptávku po obalovém řešení, které vyžaduje menší úložný prostor, je pevné a robustní a lze je snadno postavit. Tento obal lze používat opětovně a snižuje stopu CO2 při přepravě.

Společnost Smurfit Kappa dostala devět nominací na ocenění PPI za rok 2013