Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Mexičtí motýli pro čisté prostředí

Případová studie v oblasti udržitelnosti: V uplynulém roce byla v papírnách a u zpracovatelů společnosti Smurfit Kappa v Mexiku provedena kontrola, audit a potom v únoru 2012 byly certifikovány. 

 Vše proběhlo podle nařízení NMX-N-107-SCFI-2010, které vydalo Secretaría de Medio Ambiente y Recursos Naturales (SEMARNAT / Ministerstvo životního prostředí a přírodních zdrojů v Mexiku) a které stanoví minimální recyklovaný obsah v novinách, papíru na tašky a sáčky, skládací lepence a krabicích z vlnité lepenky.

Provozy společnosti Smurfit Kappa v Mexiku získaly právo používat ekoznačku spojenou s tímto nařízením, na níž je vyobrazen motýl monarcha. Tato ekoznačka u zákazníků a koncových spotřebitelů podporuje ekologické povědomí.

 

 Tato certifikace a související ekoznačka doplňují certifikaci „Čistý průmysl“, která dokládá, že provozy odpovídají příslušným právním požadavkům týkajícím se ekologických záležitostí. Osm závodů na výrobu obalů a papírny v Cerro Gordo a Los Reyes prošly inspekcemi a auditem požadovaným pro certifikaci. Tyto dvě papírny společně s papírnou v Monterrey vyhovují požadavkům spotřebitelského řetězce v rámci norem FSC. Kombinace úspěchů a uznání bude i nadále stimulovat pracovníky společnosti Smurfit Kappa v Mexiku, aby se plně zabývali environmentální výkonností.

Mexičtí motýli pro čisté prostředí