Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Péče o malé děti v kolumbijském Yumbu

​V Kolumbii spolupracují subjekty soukromého a veřejného sektoru na poskytování péče o malé děti z rodin v obcích, kterým tyto služby chybí.

 Jedním ze zaměření společnosti Smurfit Kappa Cartón de Colombia je na děti mladší 6 let, které potřebují základní péči a rané vzdělávání.

Program zahrnuje rodiny a pomáhá zlepšit odborné dovednosti pečovatelů.

El Caracolí je rozvojové středisko péče o malé děti a je podporováno, mimo jiné, nadací Smurfit Cartón de Colombia Foundation. Je to velmi důležitá iniciativa v oblasti, protože místním úřadům chybí know-how, potřebují financování a vyžadují podporu zahrnující profesionály a rodiče v záležitostech, které se týkají dětí v této kritické fázi jejich rozvoje. 


Projekt byl zaveden v únoru 2011 v Yumbu, což je průmyslové město blízko Cali, kde je umístěn náš hlavní výrobní závod. Hlavní součásti El Caracolí tvoří pokrytí zdravotní péče pro děti od narození do 5 let věku, pomoc připravit je na přechod k formálnímu vzdělávání, aby se zabránilo selhání a zanechání studia, podpora od kvalifikovaných pečovatelů, kteří poskytují vřelé a příjemné prostředí, a lepší vzdělávací atmosféra v bezpečných školských zařízeních s adekvátními vyučovacími materiály.

Tato iniciativa je propojena s prezidentským programem, který se zaměřil na důležitost rozvoje malých dětí jako klíčového aspektu budoucnosti země. Toto je jeden ze způsobů, jakým společnost Smurfit Kappa usiluje o zlepšení sociální a ekonomické struktury místních komunit.

Péče o malé děti v kolumbijském Yumbu