Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Smurfit Kappa vstoupí na rychle rostoucí středoamerický trh prostřednictvím akvizice CYBSA

​9. března 2015 

Smurfit Kappa Group s radostí oznamuje, že souhlasila s akvizicí Grupo CYBSA, neintegrovaným výrobcem vlnité a skládané lepenky a pružných obalových materiálů s provozy v El Salvadoru a Kostarice.

CYBSA je soukromá společnost s přibližně 1 000 zaměstnanců a s čistým obchodním jměním k 31. prosinci 2014 v hodnotě zhruba 40 milionů amerických dolarů. Provozuje pět závodů umístěných v rychle rostoucích trzích El Salvadoru a Kostariky, ze kterých zásobuje rostoucí počet zákazníků jak z domácích trhů, tak i z Guatemaly a Hondurasu.

Po dokončení akvizic na americkém kontinentu v roce 2014, které dosáhly výše přes 160 milionů eur, se akvizicí CYBSA dále posílí přítomnost SKG v tomto regionu, čímž získáme bezkonkurenční postavení na trhu s obalovými materiály ve 12 zemích od jižní části Spojených států po Argentinu. V rámci těchto trhů má Group jedinečné postavení jako největší panregionální dodavatel, aby uplatňovala svou rostoucí globální perspektivu a diferencovanou nabídku k vytváření a posilování hodnoty pro naše zákazníky.

Očekává se, že tato transakce, která okamžitě začne přinášet rostoucí zisk, bude uzavřena ve druhém čtvrtletí roku 2015 v souladu s obvyklými podmínkami a schválením regulačních úřadů. Podle EBITDA v roce 2014, který dosáhl téměř 13 milionů amerických dolarů, a očekávaných synergií ve výši přibližně 6 milionů amerických dolarů, z nichž více než 4 miliony budou dodány v prvním roce, Group dokončí akvizici při následných synergiích ve výši 5,5násobku EBITDA.

Gary McGann, generální ředitel skupiny Smurfit Kappa Group, řekl: „S velkou radostí oznamujeme dohodu o akvizici CYBSA a těšíme se, až vynikající tým z CYBSA přivítáme ve Smurfit Kappa Group. Tato transakce odráží naše neutuchající úsilí zvyšovat svou přítomnost na americkém trhu a dále posílí schopnost SKG poskytovat inovativní, promyšlené, diferencované a hodnotné obalované materiály současným i perspektivním zákazníkům na celém americkém kontinentu.“

Click here to visit our 'Open the future' microsite and see how our customers have worked in partnership with us to drive commercial success. 

Smurfit Kappa vstoupí na rychle rostoucí středoamerický trh prostřednictvím akvizice CYBSA