Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Brikety z biopaliva otevírají svět nových příležitostí

Společnost Smurfit Kappa pomáhá vyrábět brikety z biopaliva – inovativní a ekologické palivo pro ohřívání bojlerů a kuchyňských kamen.

Společnost Smurfit Kappa v Kolumbii, Gases de Occidente, a školicí organizace Centro de Capacitación Don Bosco spojily své síly při uskutečnění místního projektu výroby briket z biopaliva.

Použitím lesního těžebního odpadu z místních stromů, jako jsou borovice a blahovičník, a pařezů kávovníku jako suroviny pro tyto brikety z biopaliva bylo dosaženo více cílů v oblasti udržitelnosti.

Tento projekt vytváří nová pracovní místa a ekonomický příjem v místní komunitě, předchází těžbě dřeva přirozeného lesa a recykluje odpadní produkty. 

 

Třiceticentimetrová briketa může vytvářet teplo po šest hodin.

Brikety z biopaliva jsou také inovativní a ekologické palivo pro ohřívání bojlerů a kuchyňských kamen.

Většina suroviny pochází z lesnických plantážích společnosti Smurfit Kappa Cartón de Colombia. Pařezy kávovníku jsou dodávány místními farmáři. Výrobní závod pro brikety z biopaliva je umístěn v Santander de Quilichao a potřebné strojní zařízení bylo darováno ze Švýcarska.

Brikety z biopaliva otevírají svět nových příležitostí