Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

36 let lesnického výzkumu ve společnosti Smurfit Kappa Cartón de Colombia

Po 36 let bylo Oddělení výzkumu lesnictví (Forestry Research Department) velmi důležité pro vývoj divize lesnictví SKCC, obzvláště pak ve třech hlavních oblastech zmíněných níže.

 

Výzkumný program šlechtění dřevin a genetické kultivace:

Oddělení výzkumu lesnictví (Forestry Research Department) soustředilo své rané snahy na uvedení a testování několika druhů stromů, aby získalo vlákna pro produkty společnosti. Byla provedena série zkoušek potomků, aby se porovnaly s různými druhy. Genetická kultivace je založena na klonovém lesním hospodářství blahovičníku, ve kterém jsou vybrány a rozmnožovány nejlepší stromy pomocí zakořeněných řízků toho samého stromu, a na lesním hospodářství čeledi borovic, ve kterém jsou ze stromů vynikající kvality sbírány nejlepší sazenice. Nejsou použity žádné postupy genetické modifikace, vše je založeno na výběru nejlepších jedinců.

Výzkumný program lesnictví a výnosnosti:

S nabytím nových hospodářství se objevily nové otázky, jako například kolik stromů vysadit, jak připravit půdu, kdy a jak často kontrolovat plevel, jak pro stromy dodávat další látky pro ještě lepší růst a jak zužitkovat potenciál vznikající v důsledku genetické kultivace.

Výzkumný program vyvinul tři automatizované aplikace:

1. Zavedení SMURFERC pro vypočítání a optimalizaci množství hnojiva požadovaného pro sadbu všech šesti pracovních druhů v 64 různých jednotkách půdy přítomných na námi vlastněných pozemcích.
2. Údržba SMURFERC, která na základě analýzy listů blahovičníku a blahovičníkových plantáží v rané fázi umožňuje určit výživový stav a růst, aby se vytvořily možnosti výživového managementu.
3. Program vázání uhlíku závodu Cartón de Colombia (3Cfix), aplikace, která umožňuje divizi lesnictví vypočítat, spolu s místními výpočty vysušování a indexy vědeckých studií o činnosti borovic a blahovičníku, vázání uhlíku a zásoby výsadby, stejně tak i kolik CO2 je během procesu odebráno z atmosféry. Všechny tyto výpočty mohou být prováděny na ročním základě.

Výzkumný program ochrany zdraví rostlin:

Jak se povaha námi vlastněných lesů změnila, rozdílné druhy stromů byly vystaveny široké škále podmínek vyvolaných životním prostředím. Během času se objevily různé nákazy a škůdci, což vzbudilo obavy o produktivitu lesu a kvalitu vlákna. S cílem tyto problémy vyřešit byl v roce 1988 zahájen výzkumný program ochrany zdraví rostlin. Zahrnuje tři hlavní pracovní složky: odborná příprava, prevence a řízení rizika chorob a škůdců.

36 let lesnického výzkumu ve společnosti Smurfit Kappa Cartón de Colombia