Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Koutek odborníků

Základní kritéria pro volbu správného tiskového postupu

Dudley Underwood

Odborník společnosti Smurfit Kappa na flexotisk, který již 17 let pracuje jako technický ředitel Evropské flexografické technické asociace (EFTA)

Najít správnou kombinaci tiskového postupu a podkladu, která by se hodila pro daný výrobek a marketingové cíle, může znamenat hodně práce. Nabízíme celou škálu tiskových postupů včetně litografického, flexografického následného tisku, vysoce kvalitního následného tisku, předtisku, sítotisku a digitálního tisku.

Postup výběru nejlepšího tiskového postupu pro papírové obaly lze rozdělit do tří kroků.

Krok 1 – Úloha

Jasně pochopit účel konkrétního obalu – primární, multi-pack, sekundární (vnější obal) nebo obal pro výstavku – nebo jejich kombinace. 

Krok 2 – Chránit nebo propagovat

Jasně chápat, co se od obalu očekává – od výroby a balicí linku až po průchod dodavatelským řetězcem a eventuální rozbalení. Zvlášť důležité je pochopit poměr mezi ochranou a propagací výrobku, který vyjadřuje relativní důležitost ochrany produktu před poškozením a jeho prezentace pro zvýšení prodeje. To obvykle vede k rozhodnutí použít pevnou nebo vlnitou lepenku.

Krok 3 – Pozorovací vzdálenost
 

Je důležité jasně chápat, z jaké vzdálenosti se zákazník bude na výrobek dívat. Bude to zblízka, nebo z větší vzdálenosti? Významné rozdíly mezi některými tiskovými procesy nejsou postřehnutelné vůbec nebo jen stěží, pokud se vezme v úvahu pozorovací vzdálenost.

Významné faktory

Finální výběr nejvhodnějšího tiskového postupu závisí i na dalších činitelích:

  • Grafické požadavky: v závislosti na požadovaných výsledcích, počínaje kvalitou fotografií až po tradiční grafiku, to ovlivní výběr nejvhodnějšího tiskového postupu.
  • Sourodnost: může existovat požadavek, aby několik obalů vypadalo jako stejná „rodina“, což může vést k rozhodnutí použít stejný postup u mnoha specifikací, včetně určitých kompromisů
  • Náklady: volba takového postupu tisku, který nabídne nejlepší výsledky pro dané komerční zadání.
Více informací o volbě vhodného tiskového postupu pro daný obal a úplné vysvětlení našich různých metod tisku můžete získat přímo od nás.

Produkty z vlnité lepenky

Vyrábíme, navrhujeme a dodáváme obaly, které podporují a chrání výrobky našich zákazníků

Zjistěte více