Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Moneysaver

Metodika Moneysaver interpretuje aktuální bolavá místa v dodavatelském řetězci s cílem zlepšit efektivitu

Budování dlouhodobé spolupráce

Jsme více než pouhý dodavatel obalů. Naším cílem je dlouhodobá spolupráce a podpora našich zákazníků při navrhování kompletních a optimalizovaných obalových řešení. Celkové náklady na obal mohou často unikat pozornosti; za příčinu se často považují přímé náklady, nicméně nepřímé náklady způsobené neefektivností v dodavatelském řetězci a výrobním procesu se často přehlížejí.

Program Moneysaver

Společnost Smurfit Kappa v Německu nabízí svým zákazníků přístup „Moneysaver“. Jedná se o sofistikovaný program zaměřený na přidanou hodnotu určený pro optimalizaci obalů zákazníka, zefektivnění výrobního postupu, snížení ekologických dopadů výroby a úsporu peněz.


Dirk Busemeyer, vedoucí programu Moneysaver vysvětluje: „Cílem je vytvořit oboustranně výhodnou spolupráci s našimi zákazníky a vytvořit základ pro obchodní partnerství. Do našich projektů zapojujeme všechny obchodní partnery spolupracující na výrobě obalu a rovněž pracovníky v každodenním provozu, nejen nákupčí.“
 

Hledání příležitostí k optimalizaci

Program Moneysaver se upravuje podle potřeb zákazníků, a dá se ušít na míru konkrétním požadavkům kterékoli firmy. Proces začíná naší metodikou Moneysaver – „Quickscan“ a „Potential Value Analysis“ – pomocí nichž definujeme slabá místa dodavatelského řetězce. „Každý zákazník má jiný přístup k dosažení optimalizace obalové techniky,“ dodává Dirk, „přičemž quick scan je základnou nápadů, z nichž pak vybereme ten nejlepší projekt, na nějž se pak zaměříme“.

Výsledky

Nyní ho používáme už desátý rok a program Moneysaver našim zákazníkům ve všech průmyslových odvětvích ušetřil miliony eur.  

Nedávno jsme dosáhli 8% snížení nákladů na obal pro zákazníka v automobilovém průmyslu, přičemž dřív vynakládal mnoho milionů eur a nyní dosáhl:

  • 20% snížení spotřeby materiálu díky optimalizaci a lepšímu uspořádání palet,
  • 19% snížení produkce uhlíku díky zlepšení logistiky,
  • 6% potenciální úspory prostředků v budoucnosti.

Innotools

Zaměřujeme se na to, jak to pro naše zákazníky udělat správně, napoprvé a pokaždé

Více o Innotools

Podpora zákazníkům s přípravou maloobchodního prodeje

Získáním přesného a aktuálního přehledu požadavků zákazníka a jejich segmentu trhu

 

Čtěte více