Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Papír se mění v list

​Toto řešení bylo v daném odvětví průlomové a zákazníci začali nový papír okamžitě poptávat

Důležitost papíru

Jsme integrovanou společností a inovace hledáme v celé naší organizaci, zvláště pak ve výrobě papíru, díky níž vylepšujeme a optimalizujeme své výrobky a postupy.

Výzva

Při tisku platí, že čím větší je kalibr papíru, tím vyšší kvality tisku lze dosáhnout. Bílý kraftový papír je nejkvalitnější nepotažený papír pro tisk. V naší papírně pro kraftový papír ve městě Pitea ve Švédsku jsme přestavěli sekci strojových potisků, ale zákazníci si začali stěžovat na omezenou možnost potisku materiálů. Rychle jsme provedli důkladné vyhodnocení, abychom problém vyřešili.

“Papír je základem naší výroby obalů. Technicky řečeno, papír určuje sílu a možnosti potisku obalu, což má vliv na funkčnost i atraktivitu obalu.”
Lars Henriksson, víceprezident vývoje produktů, Smurfit Kappa Paper 

Inovace převrátila vše vzhůru nohama

Nastínili jsme několik způsobů řešení a náš tým v Piteji se rozhodl porušit všechna pravidla konvenční výroby papíru a stávající výrobu vlastně obrátil vzhůru nohama. Výsledkem bylo to, že povrch papíru se výrazně zlepšil, a tak se stal vynikajícím podkladem pro tisk.

Reakce trhu

“Díky této inovaci jsme se stali jedničku na trhu a získali jsme si vynikající pověst u zákazníků, kteří chtěli trvale vysokou kvalitu obalů pro potisk. Mnohé konkurenční firmy nyní zavedly ve svých tiskárnách stejný výrobní postup."
Ralf Durholz, projektový manažer v Piteji

Toto řešení bylo v daném oboru průlomové a výsledky zkoušek byly tak úspěšné, že zákazníci, kteří se vývoje účastnili, nový papír okamžitě chtěli, protože tiskové pokrytí bylo perfektní a nechyběly žádné body. 

 

 

 

Měření a analýza

Nižší spotřeba nefunkčních materiálů vede k ekonomickému a ekologickému obalu

Čtěte více

Vysoká kvalita následného tisku (HQPP)

Tisk Smurfit Kappa má 120 DPI na lehkých a plně potažených substrátech

Čtěte více o HQPP