Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Paletové obaly

Vytvoření nového řešení zvýšilo naši produktivitu, a snížil se tím počet nehod ve výrobě

V moderním obchodním prostředí, kde se klade stále větší důraz na společenskou odpovědnost firem, se materiály jako dřevo, které se tradičně používalo pro export těžkých břemen, už nepovažují za nejvhodnější materiál. Místo toho se používá vlnitá lepenka pro těžké náklady, která je považována za bezpečnější alternativu poskytující požadovanou ochranu, zajišťující ekologické hospodaření a přispívající k udržitelnému rozvoji.

Zadání

Smurfit Kappa Van Dam se této oblasti přepravy těžkých nákladů věnoval a zkoumal, jaké obalové techniky v současnosti používají firmy se sídlem v Holandsku. Obecně zákazníci používali paletové obaly vytvořené z dřevěných límců a kovových závěsů, které představovaly řadu problémů. Obaly byly nebezpečné v důsledku způsobu výroby a kvůli své značné hmotnosti.

 Hledáme správné řešení

Na trhu nebylo k dispozici žádné řešení, a tak jsme vytvořili nový návrh z vlnité lepenky určené pro těžké náklady. Obal si zachoval flexibilitu svého předchůdce a přitom byl natolik pevný, aby chránil 1200 kg zboží, přičemž však byl výrazně lehčí a snáze se s ním manipulovalo. Výsledek: vyšší produktivita a méně úrazů ve výrobě.

Sklízíme výsledky

Paletový obal byl patentován v Belgii a Nizozemí a po svém obrovském úspěchu v oblasti přepravy zboží se dnes používá v mnoha dalších odvětvích. Tento návrh s sebou přinesl mnoho výhod: vyrábí se pouze z jednoho recyklovaného materiálu a oproti dřívějšímu obalu tak nahrazuje materiály dva, což znamená, že pro export není třeba provádět žádné úpravy podle ISPM15 (Mezinárodní standardy pro fytosanitární opatření č. 15). Zákazníci mají rovněž nižší náklady na přepravu díky lehčímu vratnému obalu a významně se snížila doba pro nákup a administrativní úkony. 

Továrna na sladkosti Cadbury’s

Vytvořili jsme jedinečné prodejní místo (POS), a získali tak konkurenční výhodu

Více o Továrně na sladkosti

Nestlé Special T

Velmi ekologický univerzální obalový koncept, který znamená 40% úsporu obalového materiálu

Více o Nestlé Special T