Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Nestlé Special T

Velmi ekologický univerzální obalový koncept, který znamená 40% úsporu obalového materiálu.

Zadání

Zadáním bylo vytvořit vysoce ekologický univerzální obalový koncept pro prodej čajových kapslí nazvaný SPECIAL.T od Nestlé. Každá příchuť čaje je zabalena do krabiček po 10, a 16 těchto balení je poté umístěno do obalu z vlnité lepenky, který je poslán do distribučního střediska. V distribučním středisku se čaje rozbalí a krabičky s 10 kapslemi se umístí do systému pick and pack (vzít a zabalit) připraveném k novému zabalení tak, aby se vyřídily objednávky zákazníků a požadavky na distribuci. 

 

Hledáme správné řešení

Na začátku panoval názor, že budou nutné dva obaly z vlnité lepenky, pro každou část cesty jeden. Nicméně tento univerzální koncept byl navržen tak, aby umožňoval opětovné použití původní vlnité lepenky pro vyřízení další objednávky zákazníka a pro další cestu zboží k zákazníkovi domů. Ve spolupráci s firmou Nestlé jsme snížili spotřebu obalového materiálu o 40%, což má výrazný ekologický i ekonomický dopad.

Sklízíme výsledky

V rámci projektu SPECIAL.T od Nestlé jsme byli požádání o vývoj nové přepravní krabice pro uvítací balíček obsahující čajový přístroj spolu s výběrem čajů daných příchutí, filtru, šálků a podšálků. Uvítací balíček tedy musel zajišťovat vysokou míru bezpečnosti a ochrany, ale zároveň muselo být snadné jej otevřít.

Naše továrna Swisswell ve Švýcarsku vyvinula zcela nový koncept této zásilkové krabice, v níž se nepoužívají žádné plastové výztuhy a po uzavření nově vyvinutým bezpečnostním uzávěrem ji nelze otevřít bez viditelného poškození. Zákazník má tak jistotu, že balíček ještě nebyl otevřen.

„Společnost Smurfit Kappa prokázala schopnost poskytnout řadu inovativních řešení.Ve spolupráci s naším vývojovým centrem se podařilo vyvinout pro nás to nejlepší řešení, kdy poprvé využíváme univerzální koncept, který znamená úsporu 40 % obalového materiálu"

Jean-Pascal Templier,evropský manažer nákupu ve společnosti Nestlé.

Pro otevření uvítacího balíčku zákazník použije inovativní perforování, s pomocí něhož se oddělí kryt od spodní částí, takže je možné přístroj snadno vyjmout z krabice.

 

Továrna na sladkosti Cadbury's

Vytvořili jsme jedinečné prodejní místo (POS) a získali tak konkurenční výhodu

 

Čtěte více

Paletové obaly

Vytvoření nového řešení zvýšilo naši produktivitu, a snížil se tím počet nehod ve výrobě

Čtěte více