Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Lars Henriksson - viceprezident vývoje produktů ve výrobě papíru

​Inovace znamená živit nový nápad, vytvořit něco hodnotného a dodat to na trh

Lars Henriksson je viceprezident vývoje produktů ve výrobě papíru ve společnosti Smurfit Kappa. Začal zde pracovat v roce 1989 jako absolvent a pracuje v našem technologickém středisku ve městě Pitea.

Co vaše práce obnáší?

Mám na starosti vývoj produktů, technické služby zákazníkům a bezpečnost produktů. Ve své funkci mám na starosti talentovaný tým s perfektními znalostmi o papíru. Tým se skládá z technických poradců pro zákazníka, kteří se zaměřují na zákazníkův segment trhu, a na další specializované oblasti, včetně programů spotřebitelského řetězce a mechanických vlastností papíru. K mé práci patří i standardizace našich postupů, aby všechny naše papírny vyráběly papír stejné kvality. Naše výjimečnost je dána vynikající kvalitou papíru, který vyrábíme.

Co podle vás obnáší dobrá inovace?

Inovace neznamená jen nový výrobek, ale může to být nový postup nebo způsob, jak se nějaká věc dělá. Inovace pro mě znamená novou myšlenku, která funguje. Nejde však jen o vynálezy, ale musí to být něco, co je komerčně využitelné. Musíte živit nový nápad, vytvořit něco hodnotného a dodat to na trh.

Jak inspirujete k inovacím při výrobě papíru?

Má inspirace začíná vždycky u pochopení potřeb zákazníka a jejich řešení. Motivací je vytvořit něco, co tady ještě nebylo, a otázky „Jak to můžeme udělat lépe?“, „Co nefunguje správně?“ Není nic uspokojivějšího než vylepšit nebo vytvořit postup, který v daném oboru znamená revoluci.

Jakou roli hraje inovace při výrobě papíru?

Inovace je pro nás zásadní, musíme co nejlépe využít obchodní příležitosti a odlišit se od konkurence. Je to vyrovnanost mezi tím být reaktivní a proaktivní. Jsme strukturováni pro obojí, máme technické poradce pracující přímo se zákazníky, což je zřejmě ten nejreaktivnější přístup. Sledujeme potřeby trhu a zaměřujeme své zdroje na to, co se požaduje, ať se to týká potisku, pevnosti nebo bezpečnosti. Prostřednictvím naší externí sítě, k níž patří různé ústavy a univerzity, se proaktivně také snažíme hledat nové technologie a možnosti. Klademe si otázku, co bude ve výrobě papíru důležité v budoucnosti, a snažíme se tudy jít.

Spolupráce s inovátory v obalové technice

Spolupráce je naší silnou stránkou a naše integrovaná struktura nám dává příležitost vyvíjet produkty s tím, že máme na mysli koncového uživatele. Úzce spolupracujeme s našimi zákazníky a tato hladká kooperace je klíčem k tomu, proč máme lepší výsledky než konkurence. Inovátoři obalové techniky na nás spoléhají, že jim poskytneme vysokou kvalitu, a my si vážíme toho, že jim můžeme posloužit. Máme pravidelné oficiální i neformální schůzky, jejichž důležitým bodem programu je jednání o kvalitě papíru, a stanovujeme zde normy, které každoročně revidujeme a díky nimž směřujeme ke stejnému cíli. 

Papírové role

Naším cílem je zabezpečování dodávek rolí pro další zpracování do obalů z vlnitých lepenek v souladu s životním prostředím.

 

Více o obalech z lepenky