Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Arco Berkenbosch - Vicepresident oddělení marketingu, výzkumu a vývoje

Je obtížné vysvětlit, jak inspirující je spolupracovat s kolektivním mozkem 1000 tvůrčích lidí 

Jsem viceprezidentem oddělení marketingu, výzkumu a vývoje a mám na starosti směřování inovací v rámci společnosti Smurfit Kappa.

 

Co je vaší úlohou?

V mé práci jsou klíčové dva prvky:

  • Za prvé jsme přesvědčeni, že pro naše klienty je nejlepší, když mají svou vlastní inovaci, a proto používám slovo směrování, a nikoli řízení. Sloužíme našim zákazníkům tím, že předkládáme inovace pro jejich obchodní činnost, jejich trh a jejich výrobu. Centrálně tyto činnosti usměrňujeme a koordinujeme, přičemž vytváříme vědecký základ, abychom našim zákazníkům nabízeli spolehlivá a funkční řešení.

Za druhé se učíme jedni od druhých, aby naše inovace byly k dispozici všem zákazníkům. Umíte si představit, jak inspirující je spolupracovat s kolektivním mozkem 1000 tvůrčích lidí? A právě to se děje ve společnosti Smurfit Kappa.

Mám na starosti rovněž marketing a zákaznickou podporu. Naše inovace vedené potřebami zákazníků odrážejí způsob, jakým je naše společnost organizována. Proto jsme se vydali nezvyklou cestou kombinace marketingu, zákaznické podpory a výzkumu a vývoje do jedné sourodé obchodní jednotky. Tento úspěšný recept zajišťuje našemu marketingu a personálu zaměřenému na zákazníka nejnovější poznatky a inovace a naši pracovníci v oddělení výzkumu a vývoje díky tomu znají aktuální potřeby zákazníka.

Co podle vás obnáší dobrá inovace?

Dobrá inovace inspiruje a motivuje. Je to typické zhodnocení slovy: „Teda, to je chytré! Proč nás to nenapadlo už dřív?“ Nejdůležitější však je, aby inovace uspokojovala potřeby zákazníka, vyřešila jeho problém a přinesla mu nějakou přidanou hodnotu.


Jak podněcujete inspiraci pro inovace?

Jsme obchodníci. Proto se zcela zaměřujeme na inspirování našich lidí a využíváme přitom nejrůznější formální i neformální prostředky a postupy. Celosvětová cena za inovace a „InnoTools“ jsou jen dva příklady z mnoha. Jedinečnou společností jsme díky tomu, že máme inspirující firemní kulturu. Nikdy s výzkumem nepřestáváme. Stále chceme objevovat, zkoumat a dokazovat. V této kultuře, která je inspirací pro každého, podporují inspiraci i vedoucí pracovníci. Včetně mě.

Obaly v VL

Navrhujeme, vyrábíme a dodáváme papírové obaly na balení, reklamu a ochranu zboží našich zákazníků.

Více o obalech z VL