Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Paul, Spojené království

Když ten koncept viděl zákazník, věděl, že jejich cíl je dosažitelný, a požádal nás o vylepšení designu

Výsledný výrobek přinesl oproti stávajícímu řešení 38% úsporu nákladů.

Co bylo vaší nejvýznamnější inovací?

Byl to „chránič podzemních skladovacích nádrží“, což jsou úchyty používané k vytvoření buněk ze skelných vláken kolem podzemních odpadních jímek a palivových tanků na čerpacích stanicích. Levné chrániče nahrazují plastové a pěnové formy. Úchyty se připevní k nádrži v pravidelných rozestupech po celé délce nádrže, čímž se vytvoří dutá žebra, která se pak potáhnou skelnými vlákny. Žebra jsou naplněna nemrznoucí kapalinou a přikryta, čímž se vytváří izolační vrstva, díky které obsah nádrže v zemi při nízkých teplotách nezamrzne.”

Co bylo inspirací k této modernizaci?

Byla to snaha vytvořit konstrukci podobnou čokoládové tyčince. Uvědomil jsem si, že když obrátím standardní přepravku 0422 vzhůru nohama a skloním strany, mohu dostat potřebný tvar. Potom jsem jich dal spoustu s přesahem dohromady a vytvořil chrániče. Když ten koncept viděl zákazník, věděl, že jejich cíl je dosažitelný, a požádal nás o vylepšení designu. Klíčem k úspěchu úchytů byl způsob jejich poskládání a spolupráce se zákazníkem při hledání optimálního způsobu jak dosáhnout požadovaného tvaru.

Co se dělo dál?

Finální vzorky byly zákazníkem schváleny a oproti stávajícímu konstrukčnímu řešení to přineslo úsporu 38 % nákladů. Zbytek je už historie; později toho roku získal tento vynález cenu společnosti Smurfit Kappa ve Spojeném království za inovaci, po čemž následovalo ocenění Evropsku cenou za inovaci. Zde mezi konstruktéry z celé Evropy jsem získal zlato, a díky tomu je to projekt, na který asi nezapomenu.

Průmyslová balení

Všechny naše obaly jsou navrženy tak, aby výrobky dorazily na místo určení v prvotřídní kvalitě.

Více o průmyslových obalech