Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Martin, Argentina

Co bylo vaším největším počinem v oblasti inovací?

Nejvíc hrdý jsem na svůj přenosný obal na víno. Navrhl jsem levný obal, který se snadno skládá i nosí a je vhodný pro 80% vinných lahví na trhu v Argentině. Obal je vyroben se zabudovanými výstupky, které láhve při přepravě pevně drží i chrání.

Toto moderní jednodílné řešení nahrazuje tradiční dvoudílné (krabice a příčky) a má následující výhody:

  • Snížené náklady na dopravu
  • Menší uhlíková stopa
  • Menší nároky na skladovací prostor
  • Menší inventář obalové techniky

Co vás k tomuto řešení inspirovalo?

Je to zvláštní, ale neměli jsme problém, který bychom potřebovali řešit. Snažili jsme se pouze vybočit ze zajetých kolejí. Chtěli jsme udělat něco nového, funkčního a netradičního. Díky tomu jsme oproti konkurenci vynikli.

Co se dělo dál?

Vyhrál jsem celkovou cenu SK v Latinské Americe za inovace pro rok 2011. Tento typ akcí vám dodává pocit, že to úsilí stálo za to. To je jeden z momentů, na který nikdy nezapomenu, a je to pro mě motivace, abych dál přicházel s novými myšlenkami a nápady. Musíme přijít ještě s dalšími inovativními návrhy, díky nimž překonáme mnoho zavedených schémat.

Nápoje

Výběr nápojů se stále rozšiřuje, a proto je důležité, aby značka na obalu zákazníka zaujala a aby obal byl funkční jak v obchodě, tak i doma.

Více o balení pro nápoje