Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Fulvio, Německo

TWIN ABC – reagujeme na požadavky trhu dřív než konkurence

Moderní deska, díky níž zákazníci získají cennější výrobek

Fulvio je produktový manažer pro krycí kartonové desky v papírně ve městě Hoya v severním Německu, která je jedním z největších světových výrobců linkového recyklovaného krytí.

Co bylo vaší nejvýznamnější inovací?

„Bezpochyby to byl průlomový vývoj dvojitých krycích desek s prvotřídní krycí schopností, přičemž toto řešení je ekologické, bez použití polyetylénové (PE) laminace a bez chemických přísad; uspokojili jsme tím poptávku trhu daleko dříve než naše konkurence. Díky těmto novým deskám jsme výjimeční a konkurenceschopní. Tradiční přístup znamenal dvě vrstvy na horní straně a jednu na spodní straně desky. Nicméně to nestačilo, protože bylo potřeba vyvinout krytí se speciálními vlastnostmi ochranné vrstvy proti mazivům a výparům, což požadovali naši zákazníci. Proto jsme vyvinuli TWIN ABC.“.

Co bylo inspirací k této modernizaci?

„Hledal jsem novou stanici pro krytí a vzpomněl jsem si na obalový koncept zvaný TWIN ABC, který pokrýval desku dvěma vrstvami z obou stran, díky čemuž bylo možné vytvořit prvotřídní linkový kryt. Tento typ krycí technologie byl ve světě výroby lepenkových desek zcela nový a do té doby byl pouhou teorií. Díky podpoře týmu v Hoye a díky vedení firmy jsme dosáhli takového komerčního úspěchu, jakého dřív nikdo nedosáhl.“

Co se dělo dál?

Moderní deska byla pro naše zákazníky velmi hodnotnou nabídkou. Přirozená poptávka trhu byla obrovská; mnozí zákazníci čekali právě na takový výrobek.

 Každým rokem se tonáž speciálních desek vyrobených v Hoye zdvojnásobila, přičemž největší poptávka byla po ochranné vrstvě proti mazivu.

Zpočátku byl naším největším odběratelem sektor výroby potravin pro domácí mazlíčky, ale nyní jsme pronikli do segmentu mražených potravin a do oblasti potravinářského průmyslu produkujícího jídla s sebou. Hoya je dnes jedním největších výrobců linkových recyklovaných krycích materiálů.

Archy z plné lepenky

Při ekologické výrobě obalů odpovědně využíváme papír a lepenku

Více o plné lepence