Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Woda

Nasza działalność jest zależna od tego zasobu naturalnego, więc dostępność i zużycie wody mają dla nas kluczowe znaczenie.

Przemysł papierniczy głównie pożycza a nie zużywa wodę. W procesach biorą udział duże ilości wody, ale po uzdatnieniu w nowoczesnych instalacjach 90% pobranej wody jest zawracane do systemu wodnego, z którego pochodzi.

Zobowiązania długofalowe

  • W 2020 roku zmniejszenie ilości związków organicznych zrzucanych w naszych wodach przemysłowych (COD - chemiczne zapotrzebowanie tlenu) o 10% w porównaniu z rokiem 2010

    (Redukcja ta odnosi się do zrzutu związków organicznych; mierzona jest również jako COD w przeliczeniu na tonę wyprodukowanego papieru).

Dotychczasowe osiągnięcia

  • W okresie od 2005 do 2013 roku zainwestowaliśmy 31 mln euro w modernizację istniejących instalacji, budowę nowych stacji uzdatniania wody w Europie i Ameryce Łacińskiej
  • Pomiędzy rokiem 2005 a rokiem 2013 zawartość związków organicznych uwalnianych w wodach (COD) spadła w stosunku do produkcji o ponad 25%

Wspieramy inicjatywy rozwijania standardów „śladu wodnego” i zarządzania wodą. W 2011 roku wstąpiliśmy do Water Footprint Network, organizacji przodującej w opracowywaniu takich standardów. Jako aktywny uczestnik mamy również wkład w rozwój metodologii zrównoważonego rozwoju stosowanej w naszym przemyśle.

Długofalowe zobowiązania

Staramy się ciągle poprawiać wyniki naszego zrównoważonego rozwoju i podjęliśmy cztery długofalowe zobowiązania

Dowiedz się więcej

Analiza przypadku

Dowiedz się więcej