Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Główne zagadnienia

Przegląd ostatnich osiągnięć 

Redukcja emisji CO2

 
 •  Udało się osiągnąć długoterminowy cel redukcji emisji kopalnego CO2 o 20%, w odniesieniu do roku bazowego 2005, przy relatywnej redukcji emisji o 21% pod koniec 2013 roku.

 

Certyfikaty 

 
 • Kontrola pochodzenia produktu (ang.Chain of Custody). Obecnie 91% operacji przetwarzania realizowanych w ramach Grupy posiada certyfikat Kontroli Pochodzenia, co oznacza przekroczenie długoterminowego zobowiązania Grupy, które zakładało osiągnięcie wartości przynajmniej 90% do roku 2015.
 • Certyfikowane Opakowania. Blisko 90% naszych opakowań produkowanych w Europie posiada certyfikat Kontroli Pochodzenia. Po zakończeniu wprowadzania planowanego systemu certyfikacji w naszych zakładach w Wenezueli do końca 2014 roku, ten sam rezultat uda się osiągnąć w odniesieniu do naszych produktów pochodzących z obu Ameryk.
  
 

Certyfikaty ISO

 
 • Nasze zakłady papiernicze w Argentynie, w Bernal i Coronel Suarez, oraz w Valencii (Wenezuela) uzyskały certyfikaty ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskowego w 2013 roku.
 • Pięć spośród naszych zakładów papierniczych i fabryk tektury w Niemczech i Holandii (Baden Karton, Herzberger, Zülpich, CD Haupt i Roermond) oraz nasza fabryka opakowań z tektury falistej w Atlacomulco w Meksyku uzyskały certyfikat ISO 50001 w zakresie systemu zarządzania energią.
 • Do końca roku 2013 certyfikaty ISO 14001 posiadać będzie 92% naszych zakładów, zaś ISO 50001 – 22%.
 

Redukcja ilości odprowadzanych ścieków COD

 • W ujęciu globalnym, w roku 2013 nasze zakłady odprowadzające ścieki do wód powierzchniowych zmniejszyły zrzut ścieków COD o 0.4% na każdą tonę wyprodukowanego papieru i tektury w porównaniu do roku 2012.
 • Inwestycje w redukcję emisji węgla kopalnego CO2

 • Ukończenie nowego pieca do wypalania wapna w naszym zakładzie papierniczym w Cali (Kolumbia) w marcu 2013 roku zmniejszy emisję kopalnego CO2 o 13,000 ton w skali roku.
 • Nowa elektrociepłownia w naszym zakładzie papierniczym w Barranguilla (Kolumbia) działa już w pełnym zakresie od sierpnia 2013 roku, zmniejszając emisję kopalnego CO2 o 13,000 ton w skali roku.
 • Nowa elektrociepłownia oddana do użytku w drugim kwartale 2014 roku w naszym zakładzie papierniczym Hoya w Niemczech zakończyła wieloletni projekt inwestycji, który pozwolił zmniejszyć emisję kopalnego CO2 o 15% na każdą tonę.

Kodeks Etyki Biznesowej

 • W 2013 roku zainicjowano w ramach całej grupy kampanię informacyjną mającą na celu poinformowanie naszych pracowników o najważniejszych zasadach naszego Kodeksu. Kampania zakończy się w 2014 roku.

Zrównoważony system opakowań

 • Podczas Konferencji Innowacyjnej Grupy Smurfit Kappa przyznano nagrody Sustainability Award dla najbardziej innowacyjnych pomysłów w zakresie technologii, produktu, łańcucha dostaw i zaangażowania społecznego. W obu Amerykach, nagrody Sustainability Awards rozdano także podczas Konferencji Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju w kategoriach takich jak środowisko, rozwój produktu/technologii, zaangażowanie społeczne i bezpieczeństwo.

Przejęcia

 • W październiku 2013 roku przejęto firmę CRP Print and Packaging. Ta brytyjska firma specjalizuje się w kaszerowaniu, wytwarzaniu trójwymiarowych produktów do oznaczania sklepów, wysokiej rozdzielczości preprincie, produkcji opakowań do żywności i opakowań charakteryzujących się dużą wytrzymałością. Firma zatrudnia około 220 osób i będzie funkcjonować pod nazwą Smurfit Kappa CRP.
 
 

Woda

Nasza działalność jest zależna od tego zasobu naturalnego, więc dostępność i zużycie wody mają dla nas kluczowe znaczenie.

Dowiedz się więcej