Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Zarządzanie emisją gazów cieplarnianych

Łagodzenie zmian klimatycznych jest integralną częścią naszej strategii biznesowej.

Dzięki ukierunkowanym inwestycjom koncentrujemy się na projektach energooszczędnych i w efekcie obniżających emisję CO2. Zmiany klimatu stanowią dla nas najważniejszą okazję do zrównoważonego rozwoju. Od ponad dwóch dekad skupiamy się na obniżaniu emisji CO2 i podejmujemy inicjatywy na rzecz realizacji tego celu.

Nasze długofalowe zobowiązanie:

  • Do 2020 roku – obniżenie o 25% emisji CO2 pochodzącego z paliw kopalnych (w porównaniu z rokiem 2005).

(Emisja CO2 zależy od produkcji, może być bezpośrednia i pośrednia).

Cel ten zostanie osiągnięty dzięki inwestycjom w projekty energooszczędne i dalszemu zastępowaniu paliw kopalnych przez biogeniczne.

Od 2005 roku, zmniejszyliśmy naszą całkowitą emisję CO2, pochodzącego z paliw kopalnych, liczoną na tonę produktu o około 15,2%. W niektórych naszych operacjach znacznie obniżyliśmy względną emisję CO2.

W ramach naszej przejrzystości w zakresie emisji dwutlenku węgla co roku przesyłamy sprawozdania do organizacji Carbon Disclosure Project.

Obniżenie emisji CO₂

Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, dążymy do obniżenia naszej emisji CO2

Dowiedz się więcej

Biopaliwa

Przechodzimy z paliw kopalnych na energię odnawialną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i ekonomicznie wykonalne.

Dowiedz się więcej

Analiza przypadków

Dowiedz się więcej