Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa zdobywa nagrody w dziedzinie Innowacji

​4 July 2014

Smurfit Kappa, jeden z wiodących producentów opakowań papierowych na świecie, otrzymał jedną z najbardziej pożądanych nagród europejskich w dziedzinie innowacji, „Goldene Welle” (Złota Fala), przyznawanych co dwa lata w Niemczech przez Stowarzyszenie Przemysłu Tekturowego (Association of the Corrugated Fibreboard Industry).   

Pionierski projekt Steffena Munningera, projektanta Smurfit Kappa – jednoczęściowe opakowanie na głośnik – zdobył  ogromne uznanie jury i został uhonorowany w kategorii ‘Magazynowanie i Transport’. Zwycięski projekt Steffena to innowacyjny i łatwy w użyciu sposób ochrony głośników, odzwierciedlający nieustanne skupianie się firmy Smurfit Kappa na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, opartych na głębokiej analizie zachowań klientów. 

Dzięki temu projektowi, proces pakowania jest szybszy i prostszy. Opakowanie modułowe zapewnia dodatkową stabilność oraz ochronę, a niewielkie wymiary oznaczają mniej miejsca potrzebnego na magazynowanie i transport, niższe koszty oraz redukcję śladu węglowego.    

Laureat nagrody, Steffen Munninger, projektant Smurfit Kappa z Neuburga (Niemcy), powiedział:

„W Smurfit Kappa, nasi projektanci rozmawiają bezpośrednio z klientem, więc od razu wiedziałem o ich frustracjach wywołanych tym, że głośnik był zapakowany w trzy oddzielne kartony. Analizy, połączone z inspiracjami płynącymi z innych innowacyjnych projektów Smurfit Kappa z całego świata, doprowadziły do stworzenia tego jednoczęściowego opakowania.” 

Przed dołączeniem do zespołu projektantów, Steffen pracował w różnych działach Smurfit Kappa, co umożliwiło mu uzyskanie holistycznego spojrzenia na rozwiązania w zakresie opakowań oraz kontakt z markami klientów. Podejście Smurfit Kappa do innowacji zakorzenione jest w niezmiernie wnikliwych analizach zachowań klientów, co oznacza, iż projekty są nie tylko kreatywne, lecz rozwiązują także rzeczywiste problemy i przyczyniają się do wzrostu. 

Podejście to zawarte jest w nowej, globalnej strategii marki Smurfit Kappa, uruchomionej w 32 krajach, której motywem przewodnim jest Open the future.

Nowa strategia koncentruje się na rozwoju odbiorców  dzięki analizom zachowań konsumentów oraz innowacjom, odzwierciedlającym nieustanne wysiłki właścicieli marek, by wygrać ten ważny Pierwszy Moment Prawdy (ang:First Moment of Truth), gdykupujący wybierają jedną markę kosztem drugiej. Program wprowadzany jest za pomocą dynamicznej mikrostrony, zawierającej serię filmów pokazujących, w jaki sposób klienci na całym świecie współpracują z firmą Smurfit Kappa, by stworzyć innowacyjne rozwiązania, prowadzące  do komercyjnego sukcesu. Nowa mikrostrona znajduje się pod adresem www.openthefuture.info. Będzie ona zawierać treści, którymi można się dzielić, aktualizowane regularnie przez cały rok.

Kliknij tutaj aby odwiedzić naszą mikrostronę Open the future i zobaczyć jak nasi klienci współpracują z nami rozwijając swój biznes.

Smurfit Kappa zdobywa nagrody w dziedzinie Innowacji