Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa został wyróżniony przez RISI nagrodą dla Europejskiego Dyrektora Roku

​22 January 2015


Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa – Gary McGann, został odznaczony podczas tegorocznej (2015 r.) edycji rozdania nagród, nagrodą dla europejskiego Dyrektora Generalnego roku. Nagrodę tę przyznają analitycy inwestycyjni i menadżerowie zarządzający portfolio, z europejskiej branży celulozowo-papierniczej.

Pan McGann, który teraz po raz drugi zdobył nagrodę dla Najlepszego Dyrektora Generalnego, był już mianowany do niej w 2013 r. przez miesięcznik Institutional Investor magazine.

Nagrodę przyznaje RISI, wiodący dostawca informacji, obsługujący globalną branżę produktów leśnych. Kryteria do nominacji to m.in. kierownictwo, wizja i sukcesy strategiczne.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 r. firma Smurfit Kappa osiągnęła wzrost rok do roku na poziomie 6% (liczony przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji – tzw. EBITDA), jak również fantastyczny wzrost wskaźnika zysku na akcję (EPS), który wyniósł 55%. Sukcesy te odzwierciedlają nieprzerwane pasmo sukcesów zapewnianych przez zintegrowany model biznesowy, siłę międzynarodowego portfolio firm, nieustanne ograniczanie kosztów i zasadniczo poprawioną strukturę kapitału.

Nabycie w USA firmy Bates Container za 158 milionów USD w połączeniu z wcześniejszym przejęciem firmy, która obecnie działa pod nazwą Smurfit Kappa Orange County oraz niedawne przejęcia w Kolumbii i Republice Dominikany zintensyfikowały obecność firmy w rejonie Ameryk. 

W grudniu 2014 r., zarówno Moody’s Investors Service jak i Fitch Ratings podniosły rating kredytowy grupy do poziomu BB+/Ba1, zaś firma Standard & Poor podniosła go jeszcze w lutym 2014 r.

W ubiegłym roku firma Smurfit Kappa wdrożyła swą nową strategię budowania globalnej marki opartej na innowacji – Open The Future.

Pan McGann, przed rozpoczęciem w 1998 roku pracy w Smurfit Kappa, pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego Aer Lingus Group oraz Gilbeys of Ireland. Pan McGann jest Prezesem Aon Ireland, Dyrektorem Paddy Power Plc, Dyrektorem Green REIT plc oraz Dyrektorem IBEC (Irlandzka Konfederacja Biznesu i Pracodawców). Jest także członkiem ERT (Europejski Okrągły Stół Przemysłowców) i Przewodniczącym CEPI (Konfederacja Europejskich Przemysłów Papierniczych).

Informacje o RISI

RISI jest wiodącym dostawcą informacji dla globalnej branży produktów leśnych. Spółka pracuje z klientami z branży celulozowo-papierniczej, opakowaniowej, wyrobów z drewna, drewna, biomasy, bibuły i włóknin, w zakresie wspomagania procesu decyzyjnego. RISI ma swoją siedzibę w Bostonie w stanie Massachusetts oraz dodatkowe biura w całej Ameryce Północnej i Południowej, jak również w Europie i Azji.

Kliknij tutaj aby odwiedzić naszą mikrostronę Open the future i zobaczyć jak nasi klienci współpracują z nami rozwijając swój biznes.

Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa został wyróżniony przez RISI nagrodą dla Europejskiego Dyrektora Roku