Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Nowe maszyny produkujące niskogramaturowe papiery w Wielkiej Brytanii zmniejszą emisję CO2

W 2012 roku ogłosiliśmy, że zainstalujemy nowoczesną, pięciometrową, maszynę do produkcji opakowań z makulaturowych papierów o niskiej gramaturze w zakładzie Townsend Hook w Wielkiej Brytanii.

Inwestując 115 milionów euro w 2013 i 2014 roku, dwie istniejące maszyny papiernicze zostaną zastąpione jedną nową, najnowocześniejszą maszyną papierniczą, zwiększając możliwości produkcyjne zakładu o 20 000 ton do 260 000 ton rocznie.

Oczekuje się, że wspomniana nowa, energooszczędna maszyna papiernicza zaoszczędzi 25 000 ton rocznie na bezpośredniej emisji CO₂.

Uruchomienie maszyny planuje się na czwarty kwartał 2014 r. i jej produkcja ma na celu spełnić rosnące oczekiwania zrównoważonej produkcji papierów opakowaniowych o mniejszej gramaturze i wysokiej wytrzymałości .

Papiery opakowaniowe o mniejszej gramaturze i wysokiej wytrzymałości przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego w łańcuchu dostaw opakowań dla naszych klientów

Trójwymiarowe zdjęcie nowego budynku w Smurfit Kappa Townsend Hook, gdzie znajdzie się nowa maszyna papiernicza.

Nowe maszyny produkujące niskogramaturowe papiery w Wielkiej Brytanii zmniejszą emisję CO2