Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Arco Berkenbosch - Wiceprezes ds. Marketingu, Badań i Rozwoju

Trudno wytłumaczyć, jak inspirująca jest praca ze zbiorowym umysłem
1000 innowatorów 

Jestem wiceprezesem ds. marketingu, badań i rozwoju
i odpowiadam za kierowanie i pobudzanie innowacji
w Smurfit Kappa.

 

Na czym polega Pańska rola?

Dla mojej roli kluczowe znaczenie mają dwa elementy:

  • Po pierwsze wierzymy, że dla naszych klientów najlepsze są innowacje wprowadzane lokalnie. Dlatego używam słowa kierowanie a nie zarzadzanie. Służymy naszym klientom wprowadzając innowacje blisko ich przedsiębiorstwa, rynku
    i produkcji. Kierujemy i koordynujemy to centralnie, budując naukowe podstawy gwarantujące oferowanie naszym klientom niezawodnych i działających rozwiązań.

Po drugie, umożliwiamy wymianę wiedzy między pracownikami, aby upewnić się, że wszystkie nasze innowacje są dostępne dla każdego naszego klienta. Czy możesz sobie wyobrazić,
jak inspirująca jest praca ze zbiorowym umysłem 1000 innowatorów? To właśnie dzieje się
w Smurfit Kappa.

Odpowiadam również za marketing i obsługę klienta. Nasze innowacje inspirowane przez klientów odzwierciedlają sposób, w jaki organizujemy swoją pracę. To jest powód, dla którego wybraliśmy niespotykane połączenie marketingu, obsługi klienta oraz badań i rozwoju w jednej zwartej jednostce organizacyjnej. Ta udana formuła zapewnia dostęp naszym pracownikom zajmującym się marketingiem i obsługą klienta do najnowszych wyników badań i innowacji
a pracownikom pionu badawczo-rozwojowego do najnowszych informacji o potrzebach klienta.

Czym jest dla Pana dobra innowacja?

Dobra innowacja inspiruje i pobudza. Typowa reakcja to „O, ale pomysłowe, dlaczego o tym
nie pomyśleliśmy?” Jednakże najważniejsze jest połączenie innowacji z potrzebą klienta, rozwiązanie problemu lub stworzenie wartości.

Jak inspiruje Pan innowacje w opakowaniach?

Jesteśmy przedsiębiorstwem składającym się z ludzi, więc całkowicie skupiamy się
na naszych pracownikach, wykorzystując różne formalne i nieformalne procesy i narzędzia. Światowe konkursy Innovation Awards i aplikacje InnoTools to tylko dwa przykłady z wielu. Jesteśmy naprawdę wyjątkową firmą dzięki kulturze inspiracji. Nigdy nie ustajemy
w poszukiwaniu innowacji; zawsze chcemy znajdować, odkrywać, udowadniać. Ta kultura inspiruje i każdy członek kadry zarządzającej wspiera ją i pobudza. Ja również.

Opakowania

Projektujemy, produkujemy i dostarczamy opakowania papierowe, które nie tylko chronią, ale i promują produkty naszych klientów.

Dowiedz się więcej