Kaip ir dauguma kitų tinklapių, mes Jūsų kompiuteryje naudojame slapukus (angl. cookies). Šie slapukai yra naudojami tam, kad geriau veiktų mūsų tinklapis ir tiek jame, tiek kitais kanalais, Jums būtų suteiktos labiau Jūsų poreikius atitinkančios paslaugos. Daugiau informacijos rasite mūsų "Slapukų politikoje".

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

„Smurfit Kappa“ atskleidžia prekių ženklų neišnaudotą kelių milijonų eurų vertės rinkodaros galimybę

2014 m. lapkričio 27 d. 

Vienos iš pasaulyje pirmaujančių pakuočių gamintojų „Smurfit Kappa“ išleistame tyrime akcentuojama svarbi galimybė, kurios neišnaudoja prekių ženklai, besigrumiantys dėl pirkėjo dėmesio ir rinkos dalies Europos prekybos centruose. 

„Baltosios knygos“ pranešime „Rinkodara parduotuvės lentynoje – būtent kaip viską kontroliuojate?“ atskleidžiama, kad, nors 76 proc. sprendimų pirkti yra priimami parduotuvėse, prekių ženklai dažnai neišnaudoja tokio pirkėjų elgesio suteikiamos svarbios rinkodaros galimybės. Itin daugelis nepasinaudoja augančia į lentynas dedamų pakuočių tendencija ir jų teikiamais pamatuojamais būdais padaryti pirkėjams tiesioginę įtaką pirkimo vietoje, kur jie priima daugelį sprendimų pirkti tam tikro prekės ženklo prekę ar pasirinkti kitą. 

 „Smurfit Kappa“ nustatė, kad iki 40 proc. produkto, matomo parduotuvės lentynoje, gali sudaryti antrinė pakuotė - vertingas rinkodaros kanalas, kuris labai dažnai nepatenka į prekių ženklų savininkų akiratį. Palyginus su kitomis reklamos priemonėmis, reklamavimo parduotuvėje galimybė yra svarbi ir greitai pritaikoma naujausioms rinkodaros kampanijoms.

 

 

„Smurfit Kappa“ viceprezidentas rinkodarai, tyrimams ir plėtrai Arco Berkenbosch sakė: „Mūsų tyrimas nustatė, kad įprastame Europos prekybos centre prekių ženklų komunikavimo pirkėjams erdvė panaudojant į lentynas dedamas pakuotes gali siekti apie 125 kv. m.“

Dažniausiai tai būtų laikoma reikšmingu rinkodaros kanalu, kuriame prekių ženklai darytų viską, kad jį išnaudotų. Pavyzdžiui, palyginus tai su standartinio 2.16 kv. m plakato vietos kaina, reklamos išraiška tai yra 424 320 eurų vertės papildoma rinkodaros priemonė vienoje parduotuvėje per metus. Visoje Europoje tai prilygsta kelių milijonų eurų vertės kanalui, prieinamam prekių ženklams.

„Daug sudėtingesniame mažmeninės prekybos pasaulyje, kuriame rinkodaros specialistai turi įdėti žymiai daugiau pastangų varžydamiesi dėl pirkėjo dėmesio, tai suteikia didžiulę galimybę. Visgi ji išlieka viena labiausiai neišnaudotų rinkodaros galimybių, retai patenkančių į prioritetinius daugelio prekių ženklų vadovų sąrašus. Iš tikrųjų – tai viena paskutinių erdvių parduotuvėje, siūlančių naujas rinkodaros galimybes prekės įsigijimo vietoje.“

 

Į lentynas dedamos pakuotės – supakuoti produktai, mažmenininkui pristatomi parduoti kaip vienetas – augančios svarbos sritis pasaulyje kovojant dėl pirkėjo dėmesio. Jos atsirado siekiant sumažinti logistikos parduotuvėje išlaidas kaip būdas pristatytam produktui atsirasti lentynoje kuo efektyviau. Tai pirmiausia išpopuliarėjo žemų kainų parduotuvėse. Naudodamiesi tinkamais įgūdžiais, procesais ir technologijomis daugiau rinkodaros specialistų dabar gali remtis tyrimų rezultatais, rodančiais, kad tinkamą pakuotės sprendimą pastebi iki 76 proc. daugiau pirkėjų.

„Tinkamai parengta rinkodara parduotuvės lentynoje būtų visiškai integruota į platesnę rinkodaros strategiją su aiškia funkcija, paremta integruota, gerai apibrėžta pirkėjo rinkodaros strategija,“ – sakė Berkenbosch. „Valdymas ir atsakomybė atsidurtų prekės ženklo rinkodaros lygyje ir rinkodara parduotuvės lentynoje, nukreipta į pirkėją bei vartotoją, būtų laikoma pačia prekės ženklo kelionės pradžia.

Siekdama padėti prekių ženklams kurti naujus rinkodaros sprendimus ir išnaudoti į lentynas dedamų pakuočių galimybes, „Smurfit Kappa“ naudoja rinkodaros ekspertines žinias ir įžvalgas, kurios leidžia prekių ženklų savininkams išbandyti ir suprasti į lentynas dedamų pakuočių įtaką pirkėjams, vizualizavus jas virtualaus prekybos centro lentynoje ir sugretinus su akių sekimo per internetinę kamerą rezultatais. Tai įmanoma dėl sistemos, išvystytos bendradarbiaujant su „Eyesee“. Taip prieš sukuriant pakuotes ir pristatant jas į parduotuvių lentynas galima patvirtinti skirtingų pakuočių dizaino veiksmingumą, pasiūlius prekių ženklų savininkams lanksčią aplinką, įrodančią skirtingų pirkėjo rinkodaros strategijų veiksmingumą.“

Berkenbosch tęsė toliau: „Realybė yra ta, kad ateities vizija - jau čia. Nuo įžvalgų iki įvertinimo: „Smurfit Kappa“ užtenka savaičių tam, kam prireikdavo mėnesių, įskaitant visus bandymus, kurių reikalauja prekių ženklų savininkai.“

Tai dar vienas pavyzdys, kaip „Smurfit Kappa“ atveria galimybes savo klientams. Naujoji strategija orientuota į klientų augimą per įžvalgas ir inovacijas. Ji įgyvendinama per dinamišką mikrosvetainę, kurioje eilė video siužetų rodo, kaip klientai visame pasaulyje bendradarbiaudami su „Smurfit Kappa“ kuria inovatyvius sprendimus, vedančius į komercinę sėkmę. Naujoje mikrosvetainėje galima apsilankyti adresu openthefuture.info, kurios turinys, skirtas dalintis, yra reguliariai atnaujinamas.

Click here to visit our 'Open the future' microsite and see how our customers have worked in partnership with us to drive commercial success. 

„Smurfit Kappa“ atskleidžia prekių ženklų neišnaudotą kelių milijonų eurų vertės rinkodaros galimybę