Podobně jako řada jiných webů používáme a uchováváme soubory cookie ve vašem počítači. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky a poskytovat vám relevantnější služby jak na webu, tak prostřednictvím dalších médií. Další informace najdete v našich Zásadách používání souborů cookie.

Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč. Pro lepší zobrazení si stáhněte aktualizovaný prohlížeč (IE8 +, Firefox, Google Chrome nebo Apple Safari).

Kontrola uhlíkové stopy

Zmírňování změny klimatu je nedílnou součástí naší podnikatelské strategie.

Prostřednictvím cílených investic se zaměřujeme na projekty úspory energie a následně emisí CO2. Změna klimatu dnes pro nás představuje tu nejdůležitější příležitost v oblasti udržitelnosti. Již více než dvacet let se zaměřujeme na snižování emisí CO2 a v rámci řešení tohoto problému jsme zahájili řadu iniciativ.

Naším dlouhodobým závazkem je:

  • 20% snížení emisí CO2 z fosilních paliv do roku 2020 ve srovnání s rokem 2005

(Emise CO2 mají vazbu na výrobu a mohou být přímé a nepřímé.)

Tohoto cíle chceme dosáhnout investicemi do projektů zaměřených na energetickou účinnost a dalším nahrazováním fosilních paliv biogenními palivy.

Od roku 2005 jsme snížili naše celkové emise CO2 z fosilních paliv na tunu vyrobených produktů přibližně o 11%. Některé naše provozy výrazně snížily své relativní emise CO2, což podrobně ukazují případové studie níže.

 
  • Papírna na kraftový papír v Nettingsdorferu v Rakousku
  • Papírna na recyklovaný papír v Roermondu v Nizozemsku

V rámci našeho úsilí o transparentnost v oblasti našich emisí uhlíku podáváme každý rok zprávu organizaci Carbon Disclosure Project.

Snižování CO2

Usilujeme o snížení emisí CO2 z fosilních paliv všude, kde je to možné.

Čtěte více

Biopaliva

Pokud je to možné a ekonomicky schůdné, přecházíme od fosilních paliv k energii z obnovitelných zdrojů.

Čtěte více

Nejnovější případové studie

Čtěte více